Ощадбанку дозволили стягнути $1,3 млрд з Росії за кримським позовом

Автор
Відділення «Ощадбанку» Фото: УНІАН

Відділення «Ощадбанку» Фото: УНІАН

Київський апеляційний суд дозволив Ощадбанку стягувати $1,1 млрд з Росії як компенсацію за експропріацію активів банку в аннексированному Криму. Таке рішення суд прийняв 17 липня, надавши дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу, пише Finbalance. В Ощадбанку рішення суду поки не коментують.

Окрім цього, суд у виконавчих листах зобов’язав Росію виплатити проценти, що нараховуються з березня 2014 року до періоду повної виплати Росією заборгованості. Їх нарахування відбувається за піврічною ставкою ЛІБОР в доларах плюс 2% із щорічною капіталізацією.

Загалом, згідно із рішенням Міжнародного арбітражного трибуналу, Росія зобов’язана сплатити компенсацію і нараховані до дати винесення рішення проценти у розмірі близько $1,3 млрд, а також проценти, нараховані після винесення арбітражного рішення, які на середину травня 2019 становили $16 млн, заявляли у Ощадбанку.

Telegram Logo

Російська сторона зі свого боку не визнавала рішення міжнародного арбітражу, і заявляла, що не буде компенсовувати збитки Ощадбанку, оскільки арбітраж нібито не мав юрисдикції на розгляд позову.

У свою чергу банк констатував, що рішення арбітражу може бути примусово виконано у 154 державах.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини