Росія подала скаргу на рішення Паризького арбітражу за позовом Ощадбанку про стягнення $1,1 млрд за втрачені активи в анексованому Криму. Про це повідомило Міністерство юстиції РФ.
Скарга Мін'юсту датована 19 серпня. У Росії вважають, що майно Ощадбанку не було захищене Угодою між Кабміном України та урядом РФ про взаємний захист інвестицій.
Як пояснили в російському Мін'юсті, договір діє лише з 1992 року та не охоплює інвестиції часів СРСР. Водночас Російська Федерація називає Ощадбанк колишньою українською філією Ощадбанку СРСР.

Кримське відділення Ощадбанку існувало вже за радянських часів та було частиною радянського Ощадбанку ще до 1992 року, зазначає міністерство. «Ощадбанк замовчував ці факти в арбітражному розгляді», — наголошує Мін'юст РФ.
Контекст
- Українські бізнесмени, банки та компанії України подали позови проти РФ через втрату активів в Криму у межах двосторонньої угоди Росії та України про заохочення та взаємний захист інвестицій. Росія намагається оскаржити їх із 2018 року.
- Скажімо, раніше господарський Суд Києва відкрив провадження за позовом Сбербанку Росії до «Райффайзен Банку Аваль» з вимогою зняти всі арешти та заборони на іменні акції та цінні папери російського держбанку в Україні.
- Апеляційний суд прийняв рішення заарештувати акції та майно «дочок» російських держбанків — Промінвестбанку, «ВТБ Банку» та Ощадбанку — на підставі рішення Арбітражного суду Гааги від 2 травня 2018 року за позовом структур, пов'язаних з Ігорем Коломойським. Мова йшла про стягнення близько $159 млн (враховуючи відсотки — ще $20 млн) за майно, експропрійоване після анексії Криму РФ. Пізніше Печерський суд заблокував будь-які дії з заарештованими активами за позовом російської держкорпорації ВЕБ.РФ.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям