Вакцина Covishield, розбіжності з МВФ і електрички City Express: головне з виступу Зеленського

Виступ Зеленського на форумі 22 лютого. Фото: Офіс президента

Виступ Зеленського на форумі 22 лютого. Фото: Офіс президента

Українська інфраструктура занепадала понад 20 років, однак у чинного уряду є розуміння щодо основних напрямків розвитку та розбудови інфраструктури для підвищення комфорту громадян.

Створення комфорту було частиною передвиборчої кампанії президента Володимира Зеленського. Про це він нагадав під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура».

Що буде з українською інфраструктурою

Дороги

За його словами, у 2021 році планується відремонтувати та реконструювати 4,5 тис. км державних доріг та 2 тис. місцевих.

Telegram Logo

Крім того, має розпочатися будівництво Київської обхідної дороги загальною протяжністю 150 км, траси М-30 протяжністю 1,4 тис. км, що з’єднає схід і захід країни та буде найдовшою в Україні.

Мости

Серед пріоритетних питань — нацпрограма з відновлення мостів. У 2020 році було побудовано та оновлено 216 мостів, серед них міст у Запоріжжі. У 2021 році планується будівництво та оновлення 245 мостів, зокрема Кременчуцького.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Залізниця

Увага приділятиметься й залізниці. Покращення залізничних перевезень передбачає оновлення вагонів, удосконалення й запровадження нових маршрутів «Інтерсіті».

Крім того, покращиться й система приміських поїздів. Готується проєкт City Express, який допоможе подолати проблеми з трафіком у великих містах. Перший етап проєкту включає Київ, Харків та Дніпро.

Авіасполучення

Також запланована розбудова регіональних аеропортів у 16 містах України. Зокрема в Ужгороді, Чернівцях, Полтаві.

За словами президента, нещодавно розпочалася реконструкція міжнародного аеропорту в Дніпрі, планується будівництво міжнародного аеропорту між Ужгородом та Мукачевом.

Зеленський наголосив, що уряд планує створити державну компанію, яка зможе здійснювати рейси як усередині країни, так і по всьому світу.

Порти та водний транспорт

Оновлення стосуватимуться й портової галузі. Так, нещодавно був ухвалений закон про концесію, і вже підписано дві концесійні угоди щодо порту Ольвія та порту Херсон.

Це принесе значні інвестиції у розвиток інфраструктури портів та великі надходження до державного бюджету.

Також було ухвалено закон про внутрішній водний транспорт, який дасть старт розвитку річкових перевезень, що допоможе знизити навантаження на дороги та принесе мільярди гривень.

Крім того, кілька компаній з ОАЕ зацікавлені в будівництві марини в Одесі, а також портової інфраструктури.

За словами президента, ці питання він обговорював із представниками великих компаній під час зустрічі з бізнесом в рамках його поїздки в ОАЕ.

Крім того, річкові перевезення — найдешевші в Україні, однак вони можуть стати прибутковою галуззю для бізнесу та бюджету.

Соціальна інфраструктура

Реформи чекають й на соціальну інфраструктуру України. Буде побудовано сотні шкіл, дитячих садочків, стадіонів, лікарень та приймальних відділень, зазначив президент.

Ще одним важливим напрямком буде розвиток індустріальних парків. За його словами, наразі в нас існує 46 індустріальних парків, більшість із них – лише на папері.

Туризм

У 2021 році розпочато програму «Велика реставрація». В рамках якої буде відновлено замки, музеї, театри. За три наступних роки уряд збирається відреставрувати 150 таких об’єктів.

Конфлікт із МВФ

Також Зеленський заявив про низку розбіжностей з Міжнародним валютним фондом (МВФ) з питання Вищої ради правосуддя (ВСП) та Конституційного суду (КС).

Він зазначив, що є багато правок до законів про ВСП, Конституційний суд. Саме тому потрібно розробити законопроєкт, який суд визнає конституційним.

Попри розбіжності Україна все ще розраховує на кошти МВФ і впевнена в їхньому отриманні в 2021 році.

Вакцина проти коронавірусу Covishield

Також Зеленський прокоментував вакцину проти коронавірусу, яку чекає Україна. Йдеться про індійський аналог вакцини від AstraZeneca.

За його словами, це одна з найкращих вакцин. Водночас він наголосив, що перша партія буде саме від AstraZeneca.

Однак він не уточнив, коли саме варто чекати вакцину в Україні та зазначив, що її вже везуть у напрямку України.

Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини