Facebook Pixel

«Велике будівництво Зеленського»: ремонт доріг в Україні подорожчав удвічі

Середня вартість одного кілометра середнього ремонту доріг у 2020 році зросла майже на 92%, або на 11,2 млн грн, якщо порівняти з минулим роком. Про це заявив виконавчий директор ініціативи з прозорості CoST Ukraine Святослав Абрамов під час брифінгу, спираючись на дані ProZorro, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Водночас, за словами Абрамова, вартість реконструкції одного кілометра скоротилася на 44,7%, а будівництва — на 14,3%. Так, середня вартість одного кілометра нового будівництва в 2020 році склала 90,2 млн грн (-14,3%), реконструкції — понад 36 млн грн (-44,7%), капітального ремонту — майже 25,2 млн грн (+4%).

Абрамов додав, що поточний середній ремонт наблизився до капітального за якістю виконання та обсягами проведення робіт, вартість збільшилася також через зміцнення основи.

Водночас вартість основних матеріалів, які використовували в будівництві дороги у 2020 році, практично не змінилася:

  • бітум — станом на жовтень 2020 року впав на 12%, ціна склала майже 14 тис. грн;
  • емульсія бітумна — впала на 8% і склала 14,7 тис. грн;
  • емульсія бітумна модифікована — впала на 2% і склала 17 тис. грн;
  • щебенево-піщана суміш С5 — підвищилася на 6% і склала 584 грн;
  • щебенево-піщана суміш С7 — підвищилася на 1% і склала 604 грн;
  • асфальтобетонна суміш — впала на 1% і склала 2,6 тис. грн;
  • щебенево-мастикова асфальтобетонна суміш — не змінилася і склала 3,4 тис. грн.
Quote«Якщо говорити про вартість поточного середнього ремонту, роботи виконані не просто так — зрізали асфальт і зверху щось накатали, а дійсно посилили основу, облаштували освітлення, бар'єрну огорожу. І це все є. Звичайно, з відкритими даними потрібно ще працювати, це є в ProZorro, їх потрібно аналізувати, і ми й далі шукатимемо шляхи, щоб це все автоматизувати. Але роботи оплачено не просто так», — заявила глава команди підтримки реформ при «Укравтодорі» Олександра Азархіна.

Контекст. У вересні на прикордонному пункті Виступовичі (кордон із Білоруссю) утворився затор із вантажівок із бітумом через новий порядок митного оформлення, який ухвалив Кабінет міністрів.

Подякувати 🎉