COVID-19: чистимо автомобіль від коронавирусу

Фото: Рене Дрейфус

Фото: Рене Дрейфус

Особистий автомобіль істотно зменшує шанси підхопити вірус COVID-19 у порівнянні з тими, хто їздить на громадському транспорті. Але він так само вимагає частої та ретельної дезінфекції від коронавірусу.

Насправді ніхто не знає, як убезпечити себе від коронавирусу. Вакцина від COVID-19 не знайдена, карантинні заходи малоефективні, протоколи не працюють. Тому доводиться імпровізувати, експериментуючи на власному здоров'ї.

Провітрити салон, оновити фільтр

Поки що достеменно відомо лише те, що COVID-19 передається двома шляхами: повітряно-крапельним і контактним. І зберігає життєздатність досить тривалий час: в залежності від поверхні вірус активний від кількох годин до 3-5 днів. Це означає, що він «не любить» свіже повітря і салон потрібно провітрювати за кожної можливості. І не просто прочистити, а й оновити салонний фільтр. Зазвичай він змінюється кожні 10 тис. км або раз на рік. Але рік у нас, самі знаєте, який — краще перестрахуватися, тим паче що коштує фільтр у порівнянні з ПЛР-тестом сущі копійки (100-400 грн) І змінюється за лічені хвилини.

Telegram Logo

Якщо у вас немає автомобіля і ви часто користуєтеся послугами Uber, Uklon, Bolt й інших агрегаторів, є сенс спробувати каршерінг. Наявність нехай тимчасово, але все ж персонального авто куди безпечніше, нiж таксі, в якому невідомо кого перевозили до вас і невідомо коли востаннє дезінфікували його салон.

Почистити системи кондиціонування

COVID-19 — відповідна причина попіклуватися за своє здоров'я і замінити звичайний паперовий фільтр на адсорбційний (вугільний) або антибактеріальний (поліфенольний), які ефективніше протидіють потраплянню до салону пилу, гару й інших частинок, яким у ваших легенях робити нічого. Разом зі зміною фільтра та дезінфекцією салону озоно- і парогенераторами варто приділити увагу самим системам кондиціонування та вентиляції. Їх повітроводи — улюблені місця розселень колоній грибків і бактерій.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Фото: Сергiй Суховський

Фото: Сергiй Суховський

Правила дезінфекції салону авто

Навіть якщо ви чистите салон щотижня, не варто думати, що знайшли гарантований захист. 2-3 рази на день протирайте вологими серветками з антибактеріальним ефектом «контактні» місця, до яких торкаєтеся руками. Добре, що їх не так уже й багато і процедура займе десь кілька хвилин. Це дверні ручки, руль, підрульові перемикачі, важіль КП, скоба ременя безпеки, клавіші, кнопки, ручки і ключі. Як варіант для протирання можна використовувати спиртовмісні антисептики, спиртові розчини, санiтайзери на основі перекису водню або водні розчини з вмістом хлору. Але не перестарайтеся — вони не тільки куди ефектніше вбивають бактерії, а й у буквальному сенсі висушують шкіряну оббивку і знебарвлюють пластик.

Фото: Open Gararge

Фото: Open Gararge

Якщо ви їздите не один, просіть своїх попутників дотримуватися нехитрих правил безпеки: користуватися захисними масками і рукавичками плюс за можливості дотримуватися дистанції, тобто не сідати на переднє пасажирське сидіння.

До речі, медпрацівники з успіхом пристосували для дезінфекції кварцові лампи. 20-хвилинної сесії вистачить навіть для салону трирядного кросовера. Головне не забути, що під час кварцування знаходитись усередині небезпечно. Хоча рік такий, що незрозуміло, де сьогодні безпечніше.Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини