Facebook Pixel

Ринок землі: ціна на землю зростатиме на 7 — 10% на рік

Ціна на землю сільгосппризначення щорічно зростатиме. Фото: Federico Respini/Unsplash

Ціна на землю сільгосппризначення щорічно зростатиме. Фото: Federico Respini/Unsplash

Вартість одного га землі сільськогосподарського призначення в Україні щорічно зростатиме на 7 — 10%. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, передає «Інтерфакс-Україна».

Quote«Вартість української землі зростатиме — у цьому питанні я базуюся на успішності реалізації земельної реформи в країнах Євросоюзу. Вартість одного гектара сільгоспземлі в Польщі, яка провела земельну реформу 20 років тому, становить майже 10 тисяч євро», – заявив Лещенко.

За даними Мінагрополітики, наразі в Україні укладено понад 28 тис. угод на майже 70 тис. га землі сільськогосподарського призначення. Найбільшу кількість угод зареєстровано в Харківській (2 332), Київській (2 318), Полтавській областях (2 314). Найбільшу кількість землі продано в Кіровоградській (9938 га), Харківській (9141,2 га) та Полтавській (6294 га) областях.

Контекст. З 1 липня в Україні запустили ринок землі. Уперше за 30 років незалежності українці отримали право купувати та продавати земельні ділянки.

Telegram Logo

На початку липня в Україні набув чинності закон про електронні аукціони на ринку землі. Державну землю можна буде купити винятково під час онлайн-аукціонів. В електронному вигляді надаватиметься й уся інформація про земельні торги, наприклад про те, скільки коштуватиме гектар сільськогосподарської землі.

Коментарі

Всі новини