Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Трамп та Китай підняли ціну на нафту. Brent підскочила на 10%

Заява президента США Дональда Трампа щодо можливості припинення «нафтової війни» між Росією та Саудівською Аравією спричинила зростання цін на нафтовому ринку. Червневі ф'ючерси на нафту Brent на піку зросли майже на 11% – до $27,5 за барель, як порівняти до закриття минулої сесії.

Ціна на нафту Brent з доставкою у червні станом на 16:25 склала 26,8 за барель, що на 8,3% більше, ніж ціна на закриття попередньої сесії. Американська нафта WTI зросла майже до $22 за барель, тобто майже на 8%, порівнюючи з результатом попередньої сесії. На піку ціна WTI сягнула $22,5 за барель.

Водночас на зростання ціни нафти вплинуло рішення Китаю поповнити свої стратегічні запаси здешевілою нафтою. Країна до кінця року може придбати від 80 до 100 млн барелів нафти, передає CNBC.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім того, Трамп заявив про намір 3 квітня зустрітися з головами найбільших нафтових компаній, як-от Exxon Mobil Corp., Chevron Corp., Occidental Petroleum Corp. та Continental Resources Inc., що також позитивно вплинуло на ціни на нафту.

Аналітики Standart Chartered Bank збільшили прогноз щодо попиту на нафту у квітні до 18,5 млн барелів на добу замість попередніх 10,5 млн барелів на добу. У середньому світовий попит на нафту впаде до рекордної позначки 5,4 млн барелів на добу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Надлишок нафти у квітні складе 21,8 млн барелів на добу, однак поступово він почне зменшуватися, а ціна нафти Brent у другому кварталі складе $23 за барель.

Контекст. Укладена у 2016 році членами Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК+) угода про обмеження видобування нафти припинила дію 1 квітня. Загалом угода дозволяла стримувати ціни на нафту на рівні щонайнижче $50 за барель.

Після невдалої наради ОПЕК+ 6 березня ціна на нафту впала майже на 60%, а з початку року скорочення вартості склало майже 70%.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини