Facebook Pixel

Заяви ФРС і протести в Казахстані обвалили біткоїн до 42k

Ціна біткоїна оновила локальний мінімум 42k. Фото: pixabay.com

Ціна біткоїна оновила локальний мінімум 42k. Фото: pixabay.com

Біткоїн оновив локальний мінімум на позначці $42k, знизившись за останню добу на 7,5% на тлі новин про готовність ФРС підвищити базову процентну ставку раніше заявлених строків і швидшими темпами, ніж очікувалося.

На момент написання цифрове золото торгується на рівні близько $43k.

4311999-btcusdt-binance-spot-google-chrome.jpg

Традиційно біткоїн потягнув за собою решту ринку. За даними CoinGecko, у червоній зоні опинилися всі цифрові активи з топ-10 за ринковою капіталізацією, окрім стейблкоїна USDC. За добу ціна Ethereum впала на 11,5%, Solana подешевшала на 12,1%, Polkadot — на 13,2%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Обвал спровокували новини про готовність ФРС підвищити базову процентну ставку в більш ранні строки та швидшими темпами, ніж очікувалося. Таке рішення представники регулятора пов'язують із зміцненням економіки та високим рівнем інфляції. Це також зафіксовано в раніше опублікованому протоколі грудневого засідання Комітету з відкритих ринків (FOMC).

Також у протоколі ФРС зазначено, що темпи відпливу балансу будуть швидші, ніж у жовтні 2017 року. Тоді Федрезерв теж згортав програму кількісного пом'якшення.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Традиційні ринки негативно відреагували на заяву ФРС. Фондовий індекс S&P 500 (SPX) знизився на 2%, індекс Доу Джонса (DJI) — на 1,07%. Індекс високих технологій знизився найбільше: Nasdaq Composite (IXIC) впав на 3,34%.

Крім того, на курс біткоїна вплинули протести в Казахстані та подальше вимкнення інтернету. Це потягнуло за собою суттєве зниження хешрейту мережі біткоїна.

За словами віцепрезидента з досліджень The Block Ларрі Чермака, у Казахстані зосереджено близько 18% хешрейту мережі першої криптовалюти. Багато гравців сектору перенесли до країни обчислювальні потужності після заборони майнінгу в Китаї. За даними BTC.com, 5 січня продуктивність деяких майнінг-пулів справді знижувалася.

Коментарі

Всі новини