Facebook Pixel

Чого чекати від світових ринків капіталу 2022-го

Фото: google.com

Фото: google.com

Звісно, у перші дні року інвестори здебільшого ставлять собі й один одному запитання: «А чого чекати далі, після майже 30% зростання S&P 500 торік?» Точної відповіді немає ні в кого. І все, що залишається, це звернутися до історичних даних. А вони свідчать, що 2022 року інвестори знову можуть заробити. За даними Trust Advisory Services, починаючи з 1950 року, у тих випадках, коли S&P 500 демонстрував дохідність не менш як 25% на рік, наступного року акції зазвичай і далі зростали. Упродовж 1971 року акції зросли в 14 із 17 таких випадків. Проте, як свідчать факти, бувають і невдалі продовження врожайних років. Три роки, коли акції не змогли зрости після 25%+ річного приросту, то були 1962, 1981 і 1990.

Як продовжиться історія 2022-го, не знає ніхто, але очевидних передумов для краху, на мою думку, немає. Адже фундаментальні чинники, головним з-поміж яких є відновлення економіки, свідчать на користь подальшого зростання. Є, звісно, і противаги: у вигляді інфляції, її ефекту на прибутковість підприємств і потенційних дій ФРС, вплив яких буде дуже значним. От і подивимося, чия візьме гору. Але попри все, найімовірніше, для ваших вільних грошей акції так і залишаться найкращим притулком з-поміж можливих класів активів. Звісно, питання в тому, які акції тримати в портфелі? І тут я не на боці любителів дорогих розкручених компаній на чолі з «гучними» харизматичними лідерами. Особисто мені більше до вподоби висока прибутковість і стабільний грошовий потік, які у важкі моменти історії стають набагато кращою точкою опори, ніж твіти видатних «візіонерів-інфлюенсерів» нашої епохи.

Упродовж тижня на нас чекає кілька важливих подій: звіт про ринок праці в п'ятницю, 7 січня, та протоколи останнього засідання ФРС у середу, 5 січня. І те, й інше, звісно, допоможуть пролити більше світла на те, що відбувається з економікою, як це вплине на інфляцію і зрештою як подібні події оцінює керівництво ФРС. А вже від цього залежить, коли ми побачимо підвищення відсоткової ставки — подію, яку ринки ще жодного разу добре не переживали за всю свою історію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини