Новий рік – це час для планування майбутнього. Щоб краще це зробити, треба розуміти куди рухається світ, а з ним — і наша країна. Ми зібрали тренди та спостереження від провідних професіоналів нашої країни. Сподіваюсь, це допоможе всім нам краще прожити 2022 рік. Зі святами.
Наступний рік буде кращим за попередній. Принаймні у ми в це віримо. І ось чому.
Нам вже три роки. Ми створили один із найбільш технологічних і динамічних ділових сайтів в Україні. Ми публікуємо інтерв'ю перших осіб держави та бізнесу. Наша команда складається із людей, що спеціалізуються на економіці, бізнесі, політиці, нерухомості, авторинку. А також тих, хто пише про стильні та модні речі, нові фільми, тенденції тощо. І це зараз, коли в Україні всі кажуть, що мати спеціалізованих журналістів занадто дорого. Але ми певні — майбутнє за професіоналами у своїй галузі, а не за «майстрами на всі руки».
А ще з 1 січня 2022 року українська версія нашого сайту стає основною. І це не лише тому, що цього вимагає закон. А тому, що Google нарешті почав індексувати український контент краще за російський. Я не жартую. Ми створюємо контент українською з 2019-го. І цього року ми помітили, що деякі сторінки українською набирають більше за їх російські версії. І ми певні — майбутнє за нашою державною мовою. Це вже не піар на патріотичній темі, а бізнес.
У 2021-му не здійснилася одна наша мрія. І вона потужніша за бажання приручити усі віруси в світі, приручити усіх кажанів і тих, хто ще переносить усіляку гидоту, — ми прагнемо повної перемоги України над Путіним та його шайкою. Якщо це станеться, це буде найкращий рік.
А зрештою все буде, як завжди: люди народжуватимуться, помиратимуть, житимуть, любитимуть — і жодні віруси та бактерії цьому не завадять.
Щодо Бумбокса — досвід підказує, що третину року ми проведемо в дорозі. У нас заплановані концерти в Україні, США, Канаді, Ізраїлі та Великій Британії. Писатимемо пісні, зніматимемо кліпи і будемо турити (що більше, то краще). Робитимемо свою справу — і рік буде непоганим.
Ми очікуємо позитивних змін він будівельної реформи. В найближчі роки посиляться тренди на близкість до природи, нові формати еко-комплексів, розбудову інфраструктури.
Сподіваюсь, реформа містобудівної діяльності не збавлятиме ані своєї якості, ані темпів. Галузь потребує цифровізації та дерегуляції, аби остаточно позбутись корупційного ярма, яке заважає і сумлінному приватному бізнесу, і громадянам України. Останні потребують безпечних, комфортних міст та затишних осель, що відповідають сучасним нормам та уявленням про те, яким має бути житло європейського рівня.
По-перше, на мою думку, у квітні–травні покращиться ситуація з коронавірусом. Ми бачимо, що новий його штам Омікрон спричинює менше смертей. Це підтверджує гіпотезу епідеміологів, що мутація вірусу його послаблюватиме.
А якщо на весні для бізнесу скасують коронавірусні обмеження, то ми побачимо суттєве зростання ВВП, адже на економіку почне впливати відкладений попит, що накопичувався майже два роки.
А на суспільтво й далі впливатиме диджиталізація. Люди поступово отримують фактично прямі важелі для керування державою. Це потребуватиме зміни свідомості значної частини суспільтва. Але цей процес неминучий.
Наступний рік все ще буде схожий на підводу, яку лебідь, рак та щука тягнуть в різні боки. Цивілізаційні процеси, які відбуваються в усьому світі, штовхатимуть нас вперед, а корупція та південно–східний сусід тягнутимуть у безодню. При цьому не треба розраховувати на удачу, на те що сировинні ринки зростатимуть і що це дасть нам додаткові гроші. Ринок капіталу, скоріше за все, буде закритий для багатьох позичальників. Так що сподівання, як завжди, — на заробітчан, милість МВФ та теплу зиму.
Епоха пандемії сприяє росту попиту глядача на експерименти і одночасно збільшує цінність театрального мистецтва.
Цей попит якнайкраще задовільняє live театр, або постановки в реальному часі. Це мистецтво, яке вийшло із забрифованого вечірнього часу для показів, створюється одразу на очах у глядача і виставляє на перше місце не саму виставу, а творчий процес та контакт з публікою.
Популярним в світі стане імерсивний театр. Це коли глядачу пропонують переміщатися в масках між поверхами спеціальних локацій та занурюватися в калейдоскоп ситуацій, з описами яких не справляються навіть професійні критики.
Розвиватиметься еко-театр. Вистави, присвячені проблемам екології, за визначенням потребують використання засобів сучасного мистецтва.
Театр майбутнього відбувається тут і зараз. Аби його не пропустити, публіка має бути відкрита новому досвіду.
Пандемія з нами залишатиметься, а тому, якщо говорити про дизайн помешкань, то кабінет у квартирах — просто must have. Дистанційна робота стала новим каноном, тому потрібно адаптуватися. Все більше людей будуть відчувати потребу в природі поруч — чи це парк, чи сад біля дому, чи город (навіть якщо це балкон багатоповерхівки).
Глобально пандемія сильно вплинула на експорт товарів, тому люди все більше купують та цінують все, що made in Ukraine. Тим паче, що останнім часом в Україні з'являються дуже потужні бренди з якісним продуктом — час переходити на своє.
У мене відчуття, що будуть дострокові парламентські вибори. Я думаю, цей парламент не доживе і не виживе. Бо з такою політикою під Радою будуть не тисячі, а десятки тисяч людей, і це все погано закінчиться.

Сергій Соболєв
Народний депутат від політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
Сподіваюсь, що будуть відновлені переговори у Нормандському форматі, і ми зможемо повернути заручників, які сидять на підвалах в Росії та ОРДЛО. Також Верховна Рада має впровадити структурні реформи, на які чекали 30 років. Наприклад, реформу СБУ, щоб перетворити її на розвідку.
Нас чекають такі потрясіння: енергетична криза (і у влади немає ідей, яким чином її вирішити) та Covid (він нікуди не дівся). А коли дійде справа до бустерної зони, статистика щеплень по країні сильно погіршиться. Ми будемо входити у все нові та нові локдауни, і це величезна проблема.
Переможемо олігархат.
Сподіваюсь, що 2022 рік, стане для всіх переламним. Ми навчились жити в діджитальному світі і потрошку опановуємо себе після пандемічних викликів. Для Ukrainian Fashion Week 2022-ий стане особливим. Це рік нашого 25-річчя. Ми запланували кілька гучних подій, які ближче познайомлять з національною фешн-індустрією Україну і світ. Познайомлять і викличуть захоплення. Бо не можна не захоплюватись талантом, автентичністю і сміливістю українських дизайнерів. В цьому я абсолютно впевнена!

Ірина Данилевська
Співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week
2022-й точно буде складним, але цікавим. Наприкінці наступного року згадувати його з хорошим настроєм будуть найадаптивніші та найвитриманіші. Я завджи сподіваюсь на позитив та на себе. Сподіватися на себе – це завжди найнадійніше. Для «Укрпошти» це буде суперважливий рік. В ньому мають реалізуватися проєкти, над якими ми працювали шість років.