Facebook Pixel

Відставка КСУ та депутати проти президентського законопроєкту: як уряд вирішує конституційну кризу

Депутати Верховної Ради під час чергового засідання підписали заяву-звернення до суддів Конституційного суду, які прийняли рішення про скасування е-декларацій, щоб вони добровільно подали у відставку. Заяву підписали й депутати «Слуги народу».

Крім того, депутати «Європейської солідарності» вимагають створити конкурсну комісію з міжнародними експертами для конкурсу на посаду суддів КСУ, про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп Олексій Гончаренко.

Однак чотири фракції заявили, що не підтримають президентський законопроєкт про розпуск суду. А саме фракція «Голос», «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа – За життя» та депутатська група «За майбутнє». Вони наголошують, що проблему з Конституційним судом варто вирішувати законним чином.

Нардеп з «Голосу» Ярослав Юрчишин наголосив, що потрібно діяти в рамках закону, тому вже зареєстровано закон про збільшення кількості кворуму з 12 до 17 суддів.

Водночас нардепка Ірина Верещук зазначила, що законопроєкт президента навряд чи потрапить до парламенту. На її думку, для вирішення проблеми потрібно внести відповідні зміни до законодавства протягом найближчих двох місяців.

Крім того, ймовірно, що чинного голову КС Олександра Тупицького замінять на попереднього голову — Станіслава Шевчука.

До рішення проблеми законним шляхом парламент закликав й Європейський союз. Представник ЄС в Україні Матті Маасікас відмітив, що Верховна Рада повинна знайти розумне рішення для виходу з конституційної кризи.

За його словами, в Євросоюзі підтримують обіцянки Зеленського провести судову реформу.

Раніше президент заявив, що Україна залишиться без траншу МВФ через рішення Конституційного суду.

«Ми отримали відразу багато сигналів від наших західних партнерів. Від Міжнародного валютного фонду не може бути ніякої місії. Можете не чекати, а я не хочу приховувати від нашого суспільства про що йдеться».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Також він наголосив, що якщо місія МВФ не приїде в Україну — буде дірка в бюджеті. Крім того, Україні потрібна допомога західних партнерів. Всесвітній банк, ЄБРР та всі посли Великої сімки так само стурбовані ситуацією навколо рішення суду.

Подякувати 🎉