Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рішення Конституційного суду та скасування безвізу: як політики відреагували на погрози ЄС

Посол України при ЄС Микола Точицький заявив про вірогідність скасування безвізового режиму з ЄС. Однак в уряді запевняють, що безвізу нічого не загрожує.

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україну не позбавлять безвізу.

Quote«Безвізу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться», — наголосила вона.

Водночас вона зазначила, що рішення Конституційного суду викликають обурення, що свідчить про необхідність закінчення судової реформи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також Стефанішина наголосила, що уряд вживає заходів для того, щоб продовжити реформи. Зокрема, й ті, що є основою для європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Крім того, президент Володимир Зеленський оголосив закрите засідання РНБО. Секретар ради Олексій Данілов зазначив, що рішення певних органів держвлади носять антидержавний та антиконституційний характер. А їхні дії несуть загрозу національній безпеці України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що потрібно обговорити, що Конституційний суд вирішив самостійно повернути країну до часів, коли топ-корупція домінувала у державі.

Екснардеп Борислав Береза на своїй сторінці у Facebook зазначив, що в України дійсно є всі шанси втратити безвіз із ЄС. За його словами, хоч процедуру й важко та довго запускати, а рішення повинні підтримати всі країні, у разі скасування буде досить важко відновити безвізовий режим.

На думку Берези, історія з рішенням Конституційного суду почалася, щоб відштовхнути Україну від цивілізованого Заходу. Також він додав, що часу для виправлення ситуації все менше.

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що рішення суду може негативно вплинути на відносини з міжнародними партнерами. Однак Євросоюз не буде одразу зупиняти безвіз, а навпаки дивитиметься чи спроможна влада запропонувати шляхи подолання такого рішення.

Quote«Це може стати негативним шоком у наших відносинах із друзями і партнерами, і не тільки Євросоюзом, а негативний шок – це означає, що це питання буде повністю в негативному сенсі домінувати в нашому порядку денному відносин», — зауважив Клімкін.

За його словами, європейські партнери будуть використовувати свої власні важелі для впливу на ситуацію в Україні. Це стосується не тільки фінансів, а й підтримки України у війні з Росією.

Також Клімкін зазначив, що багато європейських політиків бачать тенденцію, спрямовану проти антикорупційної інфраструктури.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини