Чому Зеленський звільнив Фокіна: найодіозніші заяви політика

Зеленський звільнив Фокіна. Скріншот/YouTube

Зеленський звільнив Фокіна. Скріншот/YouTube

Президент Володимир Зеленський Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі, повідомила пресслужба президента.

Фокін «відступив насамперед від справедливої оцінки» тимчасової окупації Росією Криму та окремих районів Донбасу, а для президента «принципово, щоб всі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності і висловлюваннях національними інтересами України і діяли справедливо», – йдеться в повідомленні.

Скандальні висловлювання Фокіна

Фокін потрапив у базу «Миротворця» в кінці серпня 2020 року. Його назвали провокатором, який намагається легалізувати російську агресію.

Telegram Logo

Наприклад, під час засідання комітету парламенту з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, він повідомив, що не бачив на Донбасі «ніякого підтвердження того, що там йде війна між Україною і Росією». За його словами, сторонам конфлікту на Донбасі необхідно «домогтися взаємних поступок».

В інтерв'ю Гордону, він заявляв, що війна почалася через спроби майданної влади «провчити п'ятимільйонний Донбас».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«В Європі прийнято називати таких яструбами. Цим кровожерливим пташкам чотири роки тому вдалося спровокувати збройний опір спробам «провчити» п'ятимільйонний індустріальний Донбас тільки за бажання його жителів говорити рідною мовою. Номер не пройшов"

Вітольд Фокін

Вітольд Фокін

эксперший заступник голови української делегації у ТГК

В Європі прийнято називати таких яструбами. Цим кровожерливим пташкам чотири роки тому вдалося спровокувати збройний опір спробам «провчити» п'ятимільйонний індустріальний Донбас тільки за бажання його жителів говорити рідною мовою. Номер не пройшов".

Він додав, що у війні винні «революціонери Майдану».

Але хіба одна людина, навіть дуже негарна, може таке накоїти, що зараз в Україні стало? Ні. Чому ми забуваємо про тих, хто підтримував його? Це ж революціонери Майдану його порадили, вигодували, і поставили на пост президента.

Чому не можна було уникнути цієї війни? Це головна причина того, що цей уряд буде вважатися в історії таким, про який згадувати без прокльонів не можна. Тому що люди один одного вбивають. Я не кажу, що там немає агресора, Росія в цьому не зацікавлена, але давайте говорити правду", – говорив Фокін.

За його словами, протистояння України і Росії вигідно Заходу. Він виступав за переговори з «республіками».

«ЄС і США підтримують Україну, тільки поки вона воює з Російською Федерацією, – надають фінансову, матеріально-технічну допомогу, моральну підтримку. Якщо тільки настане мир – інтерес до України пропаде».

Вітольд Фокін

Вітольд Фокін

эксперший заступник голови української делегації у ТГК

Він критично висловлювався про незалежність України.

"Після здобуття Україною незалежності Донбас ще швидше згасав. В одному зі своїх інтерв'ю я назвав цей край порожнім горіхом. Поправляю: «горіх» не порожній, але добути його «ядро» стало набагато важче. Легкого видобутку там вже бути не може», – заявляв він.

Фокін пропонував амністувати всіх учасників конфлікту на Донбасі.

«Потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу», – повідомляв він.


Вітольд Фокін

Вітольд Фокін

эксперший заступник голови української делегації у ТГК

Він додав, що не можна шукати злочинців серед усіх військових.

«Як ви уявляєте вибіркову амністію? Очистили землю від окупантів, Донбас український і межа взята під контроль нашими прикордонниками. Як діяти далі? Починати шукати злочинців серед військових? Їх близько 250-300 тис. Адже ніде, ніяк я не говорив, що треба помилувати злочинців, які гвалтували, вбивали, знущалися, помилувати садистів, які фотографували свої злочини», – заявляв він.

Контекст. Зеленський призначив Фокіна першим заступником глави української делегації в ТКГ 18 серпня 2020 року.

Фокін був головою уряду в перші роки правління президента Леоніда Кравчука. У жовтні 1990 року на Вітольда Фокіна було покладено обов'язки глави Ради міністрів України. У листопаді того ж року він був офіційно призначений главою уряду України. 3 серпня 2020 року голова Офісу президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак запропонував Вітольду Фокіну увійти до складу української делегації у тристоронній контактній групі по Донбасу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини