Росія зможе підняти питання про повернення в G8 тільки після врегулювання ситуації на Донбасі. Про це під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає «Укрінформ».
Так само від припинення війни на Донбасі залежить і шанс нормалізації відносин між Росією та Євросоюзом, зазначив він.
«Сьогодні відносини між Росією та Європейським Союзом порушені розбіжностями відносно України. З 2014 року ми не вирішили цієї проблеми. І це буде ключовим для зміни формату G7 на G8», — переконаний Макрон.

Водночас президент Франції підкреслив, що, незважаючи на введені санкції проти Росії, франко-російські економічні та культурні відносини розширилися.
За свого боку президент РФ Володимир Путін заявив, що такого формату, як G8, більше немає, і він був урізаний не з волі Москви.
Він додав, що РФ готова в будь-який час "прийняти у себе всіх партнерів "Великої сімки". Путін зазначив, що існують й інші ефективні формати, наприклад, G20, і вони працюють.
Контекст
- Країни G7 відмовилися від формату «Великої вісімки» в березні 2014 року через анексію Криму Російською Федерацією. У «Великій сімці» залишилися Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія. Канада рішуче виступає проти РФ у G8, поки Крим не повернуть Україні. Ідея співпраці керівників найбільш промислово розвинених країн світу виникла на початку 1970-х років.
- Росія все ще є членом G20, учасниками якої є також Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія і Європейський союз. Група G20 була створена у відповідь на азіатську фінансову кризу наприкінці 1990-х років.