Facebook Pixel

Чому росії не вдається продати зріджений газ до Китаю

росія активно намагається розширити експорті шляхи для свого зрідженого газу (LNG) до Китаю після того, як ЄС значно скоротив імпорт після початку великої війни. Водночас Китай очікує значні знижки на російський газ навіть попри те, що газова компанія «Новатек» або проєкт рф «Ямал» не перебуває під санкціями. Про це пише Natural Gas World.

Чому росії не вдається продати зріджений газ до Китаю

Новий маркетинговий підрозділ російської газової компанії «Новатек» прагне продати Китаю партію природного газу, щоб перенаправити газовий експорт до найбільшого світового імпортера LNG після того, як ЄС почав активно зменшувати імпорт російського газу.

«Новатек» також розпочав створення команди в Китаї, щоб знайти нові торгові точки, оскільки санкції США зірвали плани щодо експорту з нового багатомільярдного проєкту росії Arctic LNG 2.

Команда «Новатека» пропонує 15 тис. тонн суперохолодженого палива, частину вантажу в 75 тис. т від проєкту «Ямал» в Арктиці, який має надійти у липні 2024-го, кажуть джерела в Китаї.

росія вже продала більшу частину партії – близько 60 тис. тонн – китайській державній компанії Beijing Gas Group. Проте є інформація, що компанія купила газ у посередника, назвавши це «чисто внутрішньою торгівлею».

За словами трейдерів, «Новатек» не має жодних інвестицій у китайські заводи з прийому LNG або мережу розподілу. Тому росія не може збувати паливо в Китай за привабливими цінами. Також на це впливає висока конкурентність на китайському ринку.

Quote«Попри те, що проєкт «Ямал» або «Новатек» як компанія не перебувають під санкціями США, це, зрештою, російський вантаж, тому покупці, природно, очікують знижки», – сказав старший трейдер із Південного Китаю.

Нагадаємо, Китай і росія планували новий проєкт «Сила Сибіру 2», який мав збільшити експорт російського газу до країни. Водночас росію не влаштовували занизькі ціни Китаю та пропозиції щодо рівня поставок.

Подякувати 🎉