«Газпром» різко скоротив експорт газу традиційними транзитними маршрутами до Німеччини, що сталося через зменшення кількості запитів клієнтів на паливо.
Як повідомляє Bloomberg, неузгодженість між покупцями та продавцем стала однією з причин скорочення постачання.
Зазвичай «Газпром» і його клієнти заздалегідь домовляються про мінімальний обсяг постачання газу за певною формулою, яка цього року дала можливість встановити ціни набагато нижчі, ніж на торгових вузлах.
Якщо покупець хоче отримати більше газу, він має заплатити за нього за відповідною ринковою ціною. Вартість газу у Європі цього тижня досягла 180 євро за МВт·годину проти менш як 20 євро на початку року.
Один із клієнтів «Газпрому» — німецька енергетична компанія Uniper SE заявила, що виконала свою угоду з російським експортером про взаємне постачання газу на цей рік. Німецька комунальна компанія RWE AG також повідомила, що «Газпром» виконав усі свої контракти.
«Газпром» уже заявляв, що постачає газ до Європи «у відповідності до чинних контрактних зобов'язань», хоча поточні дані свідчать про те, що «Газпром» не досягне цільового показника постачання 2021 року.
Набір цих чинників пояснює причину неймовірного зростання ціни на газ у Європі, яке спостерігається перед Різдвом. Це лише збільшує попит на опалення та призводить до скорочення й без того рекордно низьких запасів газу.
Більша кількість скрапленого природного газу, що прямує до європейського регіону, може знизити ціни, але станеться це вже після свят. Водночас поточні заявки Росії на постачання газу до Європи в січні залишаються обмеженими, а це означає, що ринок залишиться в напруженому стані.
Наступного місяця на клієнтів «Газпрому», ймовірно, чекають більш гнучкі умови щодо обсягів постачання газу за довгостроковими контрактами.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також