Facebook Pixel

Абромавичус розповів, хто його видавив з «Укроборонпрому» і про загрозу проросійського реваншу

Причини відходу Айвараса Абромавічуса з «Укроборонпрому». Фото: УНІАН

Причини відходу Айвараса Абромавічуса з «Укроборонпрому». Фото: УНІАН

Ексгендиректор концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус вважає, що деякі чиновники були не зацікавлені в реформуванні держпідприємства, особливо після створення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Ба більше, наразі відбувається відкат реформ і є загроза проросійського реваншу.

Про це Абромавичус розповів в інтерв'ю партнеру The Page – тижневику «Перша Шпальта».

Під час перебування на посаді гендиректора основним завданням, за словами Абромавичуса, було проведення кадрової реформи, а також стабілізація фінансової та операційної діяльності. Однак це призвело до невдоволення певних груп.

Telegram Logo

«Була боротьба, це очевидно. Особливо після того, як було створено нове Міністерство з питань стратегічних галузей. Але я вважаю, що всі стейкхолдери, те ж саме міністерство, Кабмін, Офіс президента, ухвалили єдине правильне рішення, щоби команда «Укроборонпрому» продовжувала реформи».

Айварас Абромавичус

Айварас Абромавичус

Ексгенеральний директор «Укроборонпрому»

Крім того, він зазначив, що останнім часом відбуваються речі, які віддаляють нас від Заходу. Наприклад, догани Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу з правління НБУ, необґрунтовані звинувачення на адресу «Нафтогазу». Водночас керівництво країни ніяк не контролює неприємні процеси.

Такі події можуть призвести до проросійського реваншу. Наприклад, нещодавно нардеп від «Слуги народу» Олександр Качура заявив про вірогідне об'єднання владної партії з ОПЗЖ. Таке об'єднання політсил може бути досить неприємним для прозахідних виборців.

«Вони дуже сильно дестабілізують ситуацію всередині і ставлять під загрозу підтримку наших західних партнерів. Тому вважаю, що такі моменти дуже сильно насторожують. Потрібно їх припиняти і всіляко надавати політичну підтримку реформаторам, які залишилися, і замислитися над подальшою кадровою політикою».

Айварас Абромавичус

Айварас Абромавичус

Ексгенеральний директор «Укроборонпрому»

Крім того, Абромавичус вважає, що відбувся відкат реформ, а політики замість того, щоби йти вперед, витрачають зусилля на те, щоби зберегти те, що було створено попередньою владою. Водночас деякі рішення взагалі можуть зіпсувати реформи, зокрема це стосується ProZorro. Також це стосується й управління держкомпаніями.

«Ми бачимо популістським рішення Верховної Ради щодо обмеження заробітних плат. Це найголовніший крок до того, щоби зірвати цю реформу. І ми бачимо, що все-таки кілька партій подали позови до Конституційного суду, щоб оскаржити земельну реформу — практично одну з найважливіших реформ цієї влади. І це, я вважаю, є дуже поганим знаком».

Айварас Абромавичус

Айварас Абромавичус

Ексгенеральний директор «Укроборонпрому»

На думку Абромавичуса, уряду потрібно робити рішучіші кроки в кадровій політиці та й у всіх реформах загалом. Держава має ухвалювати прогресивніші рішення щодо реформування країни.

Контекст. На початку жовтня президент Володимир Зеленський звільнив Айвараса Абромавичуса з посади генерального директора держконцерну «Укроборонпром».

Коментарі

Всі новини