Facebook Pixel

Члени наглядової ради «Нафтогазу» відмовилися працювати з Вітренком і подали у відставку

Наглядова рада (НР) Групи «Нафтогаз» надіслала листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю. У ньому йдеться, що члени НР, які брали участь у позачерговому засіданні 30 квітня, подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень. Відповідно до статуту компанії, припинення повноважень вступлять в силу 14 травня.

bezymyannyy43.png

У цьому листі члени НР вважали за необхідне відповісти на розпорядження Кабміну від 28 квітня № 370, в якому вказується на ряд «невдач» наглядової ради і правління «Нафтогазу».

Суть відповіді: автори листа не згодні з такими оцінками і пояснюють, чому. Вони наводять цифри, повідомляють про вжитих управлінських рішеннях і несприятливу ситуацію на ринках.

У листі також йдеться про те, що правління компанії дало чітко зрозуміти, що не обов'язково залишиться в «Нафтогазі», якщо його очолить Вітренко, «який, здається, не знайомий з програмою поточної трансформації, хід якої він планує змінити».

«У нас немає сумнівів щодо повноважень акціонера припинити наші повноваження, навіть достроково», — йдеться в листі. Однак зміна акціонером глави правління є порушенням стандартів корпоративного управління, особливо враховуючи, що за погодженням з КМУ і президентом термін повноважень голови правління був недавно продовжений на чотири роки.

«Ми не можемо підтримувати радянські методи, якими наглядову раду позбавляють компетенції лише на короткий проміжок часу для того, щоб змінити голову правління», — пишуть члени НС.

«Це просто знущання над основними практиками корпоративного управління», — дійшли висновку в листі.

bezymyannyy42.png

За цим посиланням можна познайомитися з листом повністю:

https://docs.google.com/document/d/1zP4Ne9nmN9N0oJa6xjneBU2UX2aBx2ap0gOp2WSEbZc/edit?usp=sharing

Додатково. «Я не можу з довірою ставитися до вже розробленого в компанії планам, тому що в кінці року обіцяють прибуток, а отримують зростання збитки», — так відповів новий голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко на питання, якими будуть його перші кроки на посаді. Він сказав, що потрібно все ретельно проаналізувати і перевірить, а потім виходити з проєктами рішень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉