Члени наглядової ради «Нафтогазу» відмовилися працювати з Вітренком і подали у відставку

Фото: «УП»

Фото: «УП»

Наглядова рада (НР) Групи «Нафтогаз» надіслала листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю. У ньому йдеться, що члени НР, які брали участь у позачерговому засіданні 30 квітня, подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень. Відповідно до статуту компанії, припинення повноважень вступлять в силу 14 травня.

bezymyannyy43.png

У цьому листі члени НР вважали за необхідне відповісти на розпорядження Кабміну від 28 квітня № 370, в якому вказується на ряд «невдач» наглядової ради і правління «Нафтогазу».

Суть відповіді: автори листа не згодні з такими оцінками і пояснюють, чому. Вони наводять цифри, повідомляють про вжитих управлінських рішеннях і несприятливу ситуацію на ринках.

Telegram Logo

У листі також йдеться про те, що правління компанії дало чітко зрозуміти, що не обов'язково залишиться в «Нафтогазі», якщо його очолить Вітренко, «який, здається, не знайомий з програмою поточної трансформації, хід якої він планує змінити».

«У нас немає сумнівів щодо повноважень акціонера припинити наші повноваження, навіть достроково», — йдеться в листі. Однак зміна акціонером глави правління є порушенням стандартів корпоративного управління, особливо враховуючи, що за погодженням з КМУ і президентом термін повноважень голови правління був недавно продовжений на чотири роки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми не можемо підтримувати радянські методи, якими наглядову раду позбавляють компетенції лише на короткий проміжок часу для того, щоб змінити голову правління», — пишуть члени НС.

«Це просто знущання над основними практиками корпоративного управління», — дійшли висновку в листі.

bezymyannyy42.png

За цим посиланням можна познайомитися з листом повністю:

https://docs.google.com/document/d/1zP4Ne9nmN9N0oJa6xjneBU2UX2aBx2ap0gOp2WSEbZc/edit?usp=sharing

Додатково. «Я не можу з довірою ставитися до вже розробленого в компанії планам, тому що в кінці року обіцяють прибуток, а отримують зростання збитки», — так відповів новий голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко на питання, якими будуть його перші кроки на посаді. Він сказав, що потрібно все ретельно проаналізувати і перевірить, а потім виходити з проєктами рішень.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини