Facebook Pixel

Чи врятує Україну перекваліфікація жінок і пенсіонерів — дослідження

Україна вже стикається з нестачею робочої сили, яка посилюватиметься через повномасштабну війну та викликану нею міграцію. Одним із можливих рішень для стабілізації ситуації може стати перекваліфікація різних соціально-демографічних груп, таких як жінки та люди похилого віку.

25 вересня на IX Форумі «Диригенти змін» «Делойт» в Україні спільно з Gradus Research представили результати дослідження, присвяченого готовності українців до зміни професії, виявлення перешкод та факторів, що сприяють цьому процесу. У дослідженні також розглянуто питання, чи готові українські жінки освоювати традиційно «чоловічі» професії, а також про готовність громадян продовжувати трудову діяльність після досягнення пенсійного віку та на яких умовах.

Незважаючи на постійні виклики, пов'язані з воєнним часом, рівень зайнятості залишається високим — 79% опитаних громадян мають роботу та зайняті на повній чи частковій основі. З них 58% працюють понад 30 годин на тиждень.

Три чверті опитаних українців (73%) змінили свою професійну діяльність. Більшість гендерних та вікових груп мають досвід зміни професії. Серед респондентів віком від 45 років 79% змінили рід діяльності. Найменше змін відбулося серед молоді (58%) та мешканців східної України (68%).

znimok-ekrana-2024-09-27-214623.png

Близько третини респондентів (31%) проходять курси підвищення кваліфікації або освоюють нові професії не рідше, ніж на рік. Загалом, жінки та представники молодших вікових груп частіше виявляють схильність до додаткового навчання.

znimok-ekrana-2024-09-27-214651.png

45% опитаних жінок розглядають можливість освоїти нову професію, яка традиційно вважається за чоловічу. Особливо такий інтерес виражений серед молоді та мешканців західних та північних регіонів, а також Києва.

Крім того, 73% респондентів висловлюють готовність продовжувати працювати після виходу на пенсію, причому більшість із них планують залишатися у своїй професійній сфері.

znimok-ekrana-2024-09-27-214710.png


Подякувати 🎉