Світові центробанки в лютому цього року купили 36 тонн золота для поповнення золотовалютних резервів, що на 52% менше у порівнянні з показником лютого минулого року. Однак цей показник на третину більший за січневий результат. Лідером за об'ємами закупівель золота стала Турція — країна збільшила свій золотовалютний запас майже на 25 тонн. Найбільшим нетто-продавцем став Узбекістан, який продав понад 3 тонни золота.
За даними World Gold Council (WGC) за перші два місяці цього року обсяг закупівель золота зменшився на 44% у порівнянні з показником січня-лютого 2019 року — до 64,5 тонни.
Майже 11 тонн придбала Росія, майже 2 тонни золота — Казахстан, 1,6 тонни — Катар.
WGC розраховує показники на підставі даних МВФ, однак офіційні резерви Турції WGC — за власною методикою. За даними МВФ, Австралія придбала 7 тонн золота, що робить її третім найбільшим покупцем за місяць, однак вона могла не потрапити до рейтингу WGC через затримку в оновленні інформації в МВФ.
За наявними даними станом на квітень країною з найбільшою часткою золота у золотовалютних резервах стали США — 78%. За ними йде Німеччина — в її запасах золото займає 74%, третю сходинку посідає Італія з майже 70% золота.
Четверте місце у Франції — у неї в резервах майже 64% золота, п'ятою стала Росія з показником майже 21% золота. Однак РФ ухвалила рішення з квітня призупинити придбання золота на внутрішньому ринку.
Контекст. Квітневі ф'ючерси на золото під час торгів 24 березня на біржі Comex зросли в ціні на 6%, або на понад $93 — до $1,6 тис. за унцію. Це найбільше зростання ціни в доларовому вираженні за всю історію спостережень, що почалися в листопаді 1984-го. Водночас у відсотковому вираженні це найбільший результат з березня 2009 року. Срібло в ході торгів подорожчало на 7,5% — до $14,2 за унцію.