Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Burisma заявила про непричетність до спроби дачі хабара керівникам НАБУ і САП

Розмір хабара склав $6 млн. Фото: НАБУ

Розмір хабара склав $6 млн. Фото: НАБУ

Газодобувна компанія Burisma спростувала припущення про її причетність до спроби дачі величезного хабара керівництву антикорупційних органів України за припинення кримінального провадження, в якому фігурує її президент, колишній міністр екології України Микола Злочевський.

«Burisma Group і її керівництво не мають ніякого відношення до повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і деяких ЗМІ про участь у неправомірних діях», – йдеться в офіційній заяві.

Контекст. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) 12 червня повідомило про затримання трьох осіб за підозрою в спробі дати хабара у розмірі $5 млн голові НАБУ Артему Ситнику та голові САП Назару Холодницькому.

На прес-конференції 13 червня Ситник заявив, що хабар призначався за закриття кримінальної справи за підозрою Злочевського і забезпечення його повернення на батьківщину. За словами Ситника, закрити справу передбачалося до дня народження Злочевського. Він також зазначив, що у справі про ймовірну спробу хабара затримано три чоловіка, в тому числі перший заступник начальника головного управління Державної фіскальної служби в Києві. Два інших затриманих є довіреними особами Злочевського.

Микола Злочевський був міністром екології та природних ресурсів у 2010-2012 роках (в уряді Миколи Азарова). В кінці 2014 року він, після отримання статусу підозрюваного у незаконному збагаченні, виїхав з України.

В січні 2015 року Генпрокуратура оголосила його в розшук. Восени 2016-го з сайту Міністерства внутрішніх справ була знята інформаційно-статистична картка про розшук ексміністра.

У 2018 році Злочевський повернувся в Україну. У цьому ж році Burisma заявила про завершення всіх процесуальних і судових справ в нашій країні проти ексміністра і операційних компаній, які входять до складу Burisma Group.

У жовтні 2019 року Руслан Рябошапка повідомив, що генпрокуратура переглядає близько 15 справ, які в тій чи іншій мірі мають відношення до компанії Burisma. Серед них є й епізод, де фігурує син ексвіцепрезидента США Джо Байдена – Хантер Байден.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини