Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Болгарія передумала: парламент вирішив усе-таки надати Україні зброю

Болгарія почне давати зброю ЗСУ – яку саме. Фото: Flickr

Болгарія почне давати зброю ЗСУ – яку саме. Фото: Flickr

Болгарія вирішила вийти з клубу країн, які відмовляються давати Україні зброю. Парламент країни 3 листопада підтримав початок постачання озброєння українській армії. Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, за відповідне рішення свої голоси віддали 175 парламентарів, 49 – висловилися проти. Отже, Болгарія ухвалила план дій, згідно з яким держава має розпочати переговори із союзниками по НАТО щодо схеми, за якою блок або посилить оборону країни, або компенсує радянську техніку, яку передадуть Києву, новою.

У Болгарії ще не визначилися, яку саме радянську зброю передадуть Україні. Виконувач обов'язків міністра оборони Дімітар Стоянов заявив, що країна не може дозволити собі відправити свої зенітні ракетні комплекси чи винищувачі радянського виробництва, які хоче Київ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Важке озброєння, як-от С-300, С-125 та інші системи ППО, а також Су-25 і МіГ-29 ми наразі віддати не можемо. Спочатку треба знайти заміну», — зазначив він.

Видання наголошує, що Болгарія не відправляє зброю Україні напряму. Однак влада країни визнає, що не може контролювати, куди покупці зброї перенаправляють її після купівлі. За офіційними даними, болгарський збройний експорт з моменту російського повномасштабного вторгнення в Україну зріс удвічі.

Натепер у ЄС лише Угорщина дотримується принципової позиції не постачати озброєння ЗСУ.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо про відправлення Іспанією в Україну чергового пакета військової допомоги, який включає чотири установки ППО HAWK, батарею ЗРК Aspide (плюс снаряди), протитанкові ракетні комплекси, гармати (плюс снаряди) та інше військове спорядження.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини