Facebook Pixel

Білорусь 6 листопада поставить в Україну 115 МВт·год електроенергії

Згідно з даними на сайті ENTSO-E, на 6 листопада заброньовано 5 МВт потужності перетину з Білоруссю на кожну годину доби, крім останньої.

На ринку поки важко сказати, яка саме компанія може здійснювати імпорт, повідомляє «Енергореформа».

За даними «Укренерго», на аукціоні перетину для розподілу потужності міждержавних перетинів на 6 листопада викупили:

  • 10 МВт — ТОВ «ЕРУ Трейдинг», що належить Ярославу Мудрому та Дейлу Пері;
  • 5 МВт – ТОВ «ТЕТ груп» Віталія Бутенка.
Telegram Logo

Які трейдери купують електроенергію в Білорусі

Нещодавно створена «ТЕТ груп» на добовому аукціоні 3 листопада викупила 400 МВт потужності на всі години для імпорту електроенергії з Білорусі, на 4 листопада – 500 МВт. На 5 листопада 10 МВт із 15 запропонованих викупило «ЕРУ Трейдинг», решта 5 МВт залишилися нерозподіленими.

Раніше за підсумками місячного аукціону на листопад 855 МВт потужності для імпорту з Білорусі викупив «Енергоатом», ще 15 МВт – ТОВ Електро «Ком'юніті».

Зважаючи на все, «Енергоатом» відмовився від потужності перетину на 3 та 4 листопада, оскільки вони були виставлені на добовий аукціон. Водночас уже на добові аукціони на 5 та 6 листопада виставлялося лише 15 МВт, що дало привід учасникам ринку говорити про те, що «Енергоатом» на ці дні залишив за собою право на раніше заброньовані потужності. У самій компанії цього не коментують.

Зазначимо, що перші п'ять днів листопада імпорт із Білорусі фізично не здійснювався. Також не було зазначено про бронювання потужностей на сайті ENTSO-E за добу до постачання.

Раніше голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус прогнозував, що «ТЕТ груп» може розпочати імпорт із Білорусі з 5 листопада обсягом 400 МВт·год.

Джерела в уряді та на ринку водночас зазначали, що Білорусь не підтверджує «Енергоатому» фізичні обсяги імпорту «через політику».

Коментарі

Всі новини