ШІ перекладач для кота: Baidu хоче навчити штучний інтелект розуміти тварин

Китайська компанія Baidu працює над штучним інтелектом, який зможе перекладати мову тварин на людську. Система аналізуватиме звуки й емоції, щоб покращити спілкування з улюбленцями.

Компанія Baidu, власник найбільшої пошукової системи в Китаї, подала патент до Китайської національної адміністрації інтелектуальної власності, запропонувавши систему для перетворення вокалізації тварин на людську мову, згідно з патентним документом, опублікованим минулого тижня. Вчені вже давно намагаються розшифрувати спілкування тварин, і патент Baidu є останньою спробою використати для цього штучний інтелект. Про це пише Reuters.

У документі йдеться про те, що система збиратиме дані про тварин, включаючи голосові звуки, поведінкові моделі та фізіологічні сигнали, які будуть попередньо оброблені та об'єднані перед аналізом на основі штучного інтелекту, призначеним для розпізнавання емоційного стану тварини. Потім емоційні стани будуть зіставлені з семантичними значеннями і перекладені на людську мову.

«Система може забезпечити більш глибоке емоційне спілкування і взаєморозуміння між тваринами і людьми, підвищуючи точність і ефективність міжвидової комунікації», — йдеться в патентному документі Baidu.
«Було багато зацікавлених у подачі нашої патентної заявки. Наразі ми все ще перебуваємо на стадії досліджень», — сказав представник Baidu, відповідаючи на питання, як скоро компанія може перетворити патент на продукт.

Baidu була однією з перших великих китайських компаній, яка інвестувала значні кошти в ШІ після дебюту ChatGPT від OpenAI у 2022 році.

Минулого місяця вона представила свою останню модель штучного інтелекту Ernie 4.5 Turbo, заявивши, що він став найкращим у галузі за результатами кількох тестів. Однак чат-бот Ernie з усіх сил намагається завоювати популярність в умовах жорсткої конкуренції.

За межами Китаю ведеться низка досліджень, які намагаються зрозуміти, що саме хочуть сказати тварини. Міжнародні дослідники з проєкту CETI (Cetacean Translation Initiative) з 2020 року використовують статистичний аналіз і штучний інтелект, щоб зрозуміти, як спілкуються кашалоти, а некомерційна організація Earth Species Project, заснована у 2017 році, серед засновників якої — Рід Хоффман з LinkedIn, також намагається використовувати штучний інтелект для розшифровки спілкування тварин.

Повідомлення місцевих ЗМІ про патентну заявку Baidu викликало дискусію на китайських платформах соціальних мереж.

Одні були в захваті від можливості врешті-решт краще розуміти своїх домашніх улюбленців, інші були налаштовані скептично.

«Хоча це звучить вражаюче, нам потрібно буде побачити, як це працює в реальних умовах», — прокоментував користувач Weibo.

Читати на The Page