Facebook Pixel

Шахраї B2B Jewelry ошукали 600 тис. громадян України на $250 млн — СБУ

Служба безпеки України заблокувала діяльність шахрайської організації B2B Jewelry, жертвами якої стали 600 тис. громадян на загальну суму $250 млн.

«Оперативники спецслужби встановили, що вкладниками «піраміди» стали понад 600 тис. громадян. Орієнтовний обсяг коштів, привласнених і легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого і нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить понад $250 млн», — йдеться у повідомленні СБУ.

За даними СБУ, фінансову схему організували понад 20 чоловік, у ній було задіяно понад 100 підконтрольних юридичних осіб.

Telegram Logo

«За період функціонування піраміди – з початку 2019 року – організатори придбали за незаконно отримані кошти один із островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об'єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків вартістю понад $100 тис. кожен, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно», — констатують в СБУ.

У ході кримінального провадження проведено 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях, в Одесі. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, включно з оформленим на підконтрольні юридичні особи.

За результатами слідчих дій буде ухвалено рішення щодо повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу.

Засновник проєкту B2B Jewelry Микола Гонта ще наприкінці березня публічно заявив, що проєкт «ставиться на паузу», включно з виплатами кешбеків і виведенням коштів.

Проєкт B2B Jewelry має всі ознаки «схеми Понці». Компанія обіцяла прибутковість інвестицій у вироби з дорогоцінних металів 8% на тиждень або близько 400% річних.

За даними B2B Jewelry, в Україні, Росії та Казахстані працювало близько 100 магазинів мережі, а також власний ювелірний завод у Вінницькій області.

За даними Генпрокуратури та Податкової служби, співвласники B2B Jewelry підозрюються в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та у використанні схеми виведення готівки через фіктивний благодійний фонд.

Коментарі

Всі новини