Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кислотні дощі та нітрати в продуктах: хіміки сперечаються з чиновниками щодо наслідків аварії на «Рівнеазоті»

Аварія на Рівнеазот: наслідки і рівень забруднення. Фото: УНІАН

Аварія на Рівнеазот: наслідки і рівень забруднення. Фото: УНІАН

Співробітники Державної екологічної інспекції (ДЕІУ) продовжують відбір ґрунту для проведення екологічної експертизи поблизу «Рівнеазоту», який належить олігарху Дмитру Фірташу, через викид оксиду азоту 20 липня. Проби взяли в різних районах Рівненської області та в самому місті, розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Водночас він зазначив, що спеціалісти зафіксували, що викид хімічних речовин у повітря припинився. Зокрема, у ДЕІУ повідомили, що концентрація газу в повітрі через витік на «Рівнеазоті» вп'ятеро менша від небезпечного рівня для людини.

У ДСНС зазначили, що за інформацією лабораторного центру небезпечний рівень газу становить 5 мг на кубометр повітря. На момент витоку рівень газу становив 1 мг на кубометр.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зокрема, головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов також підтвердив, що показники забруднення повітря в Рівному в нормі. Однак жителям міста все одно варто закривати вікна та не виходити на вулицю, поки ситуація не нормалізується. Особливо це стосується літніх людей та осіб із хворобами органів дихання.

Також після аварії мер Рівного Олександр Третяк заявив, що 21 липня скликають позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через аварію на підприємстві. Крім того, він зазначив, що станом на 21:00 20 липня усі показники забруднення повітря перебувають у межах норми.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак хіміки стверджують, що викид хімікатів може спричинити кислотні дощі. Вони можуть зашкодити рослинам та спричинити накопичення нітратів у продукції рослинного походження, що у свою чергу може спричинити канцерогенні захворювання.

Контекст. 20 липня приблизно о 17:10 на території підприємства «Рівнеазот» у цеху з виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу з нітрозними газами. Однак приблизно через 15 хвилин вдалося зупинити витік. Постраждалих та жертв внаслідок інциденту немає.

Підприємство «Рівнеазот» розташоване в селищі Городок, приблизно в 10 кілометрах від Рівного. Завод — одне з найбільших в Україні підприємств з виготовлення мінеральних добрив та адипінової кислоти.

Коментарі

Всі новини