Facebook Pixel

НАТО обрало літаки «Антонова» для стратегічних перевезень

«Антонов» підписав 5-річний контракт з НАТО. Фото: НАТО

«Антонов» підписав 5-річний контракт з НАТО. Фото: НАТО

Північноатлантичний альянс знову обрав літаки українського держпідприємства «Антонов» для виконання стратегічних перевезень. Сторони підписали новий контракт на 5 років.

Quote«Уперше за багато років плідної співпраці підписано контракт на 5 років щодо використання літаків повітряного флоту ДП «Антонов» для виконання стратегічних авіаперевезень в інтересах країн НАТО та ЄС за програмою Міжнародного вирішення стратегічних повітряних перевезень (SALIS)», — йдеться в повідомленні пресслужби «Антонова».

На сайті НАТО зазначається, що домовленість передбачає доступ до таких літаків, як-от: Ан-124-100 «Руслан», Ан-225 «Мрія», Ан-22 «Антей» та Іл-76. За умовами контракту учасники консорціуму зобов’язуються налітати щонайменше 1600 годин на рік.

Контекст. Літаки українського «Антонова» беруть участь у SALIS із 2006 року. Останній контракт, підписаний у 2019 році, був розрахований на 3 роки. За його умовами українське підприємство надавало в інтересах країн-членів ЄС і НАТО два літаки Ан 124-100 «Руслан» для здійснення перевезень. Кожен із таких літаків здатен перевозити до 120 тонн вантажу.

Telegram Logo

У програмі SALIS беруть участь Чехія, Бельгія, ФРН, Франція, Норвегія, Польща, Угорщина, Словаччина та Словенія.

Коментарі

Всі новини