Нещодавно адвокат Михайло Стрельніков звинуватив «Альфа-Банк Україна» в незаконному захопленні майна своєї клієнтки Алли Задніпровської. Однак в «Альфа-Банку» відкидають подібні звинувачення та наголошують на законності дій банку.
У відповіді на запит в пресслужбі банку повідомили, що пані Задніпровська взяла іпотечний кредит у січні 2008 року. Укрсоцбанк позичив їй гроші під заставу будинку площею 380 кв. м у місті Ворзелі. Варто зазначити, що в жовтні минулого року «Альфа-Банк» та Укрсоцбанк завершили процедуру злиття.
Іпотечний договір, укладений між пані Задніпровською та банком, передбачає, що в разі проблем з обслуговуванням кредиту або його непогашенням банк має право отримати право власності на будинок під заставою в досудовому порядку.
У банку наголосили, що боржниця власноруч підписала іпотечний договір, а отже, була поінформована про іпотечне застереження та не заперечувала його.
Перереєстрація будинку у власність «Альфа-Банку Україна» як правонаступника Укрсоцбанку відбулася в лютому цього року. Перед тим банк декілька років намагався домовитися з пані Задніпровською щодо погашення боргу, однак усі спроби були марними.
Наразі адвокати боржниці намагаються оскаржити дії банку в Ірпінському міському суді Київської області.
Водночас упродовж переговорів боржниці через адвокатів пропонувалися ексклюзивні умови врегулювання боргу:
• погашення частини боргу, що дорівнює поточній ринковій вартості будинку, з дисконтом 30%;
• скасування більшої частини боргу, зокрема нарахованих відсотків і штрафних платежів.
Сума такого одноразового платежу була у 8 разів менше за фактичний борг пані Задніпровської, зазначили в банку. Також боржниці пропонували розстрочку, можливість продати будинок і розрахуватися з банком. Однак Задніпровська не погодилася на жодну з пропозицій.

Остання розмова з адвокатом боржниці відбулася телефоном 25 вересня цього року. Попередні переговори проходили 9 вересня. Банк вкотре без успіху пропонував кілька варіантів врегулювання боргу, зазначили в пресслужбі «Альфа-Банку Україна».
Водночас мораторій на стягнення майна за валютною іпотекою не поширюється на цей випадок, адже іпотечний договір передбачає досудову перереєстрацію заставного майна. Крім того, площа будинку перевищує ліміт у 250 кв. м, встановлений мораторієм. Отже, усі дії фінустанови є законними, наголосили в банку.
Крім того, за даними банку, інформація про залишені в будинку речі не відповідає дійсності. Будинок є непридатним для проживання, а цінність речей перевищена адвокатом Задніпровської.
Зі свого боку «Альфа-Банк Україна» вбачає в подібних заявах бажання вчинити скандал і завдати шкоди репутації банку через відсутність підстав для оскарження законних дій банку.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві