«Пропонували ексклюзивні умови»: «Альфа-Банк» спростував звинувачення в захопленні майна за іпотекою

Фото: «Альфа-Банк»

Фото: «Альфа-Банк»

Нещодавно адвокат Михайло Стрельніков звинуватив «Альфа-Банк Україна» в незаконному захопленні майна своєї клієнтки Алли Задніпровської. Однак в «Альфа-Банку» відкидають подібні звинувачення та наголошують на законності дій банку.

У відповіді на запит The Page в пресслужбі банку повідомили, що пані Задніпровська взяла іпотечний кредит у січні 2008 року. Укрсоцбанк позичив їй гроші під заставу будинку площею 380 кв. м у місті Ворзелі. Варто зазначити, що в жовтні минулого року «Альфа-Банк» та Укрсоцбанк завершили процедуру злиття.

Іпотечний договір, укладений між пані Задніпровською та банком, передбачає, що в разі проблем з обслуговуванням кредиту або його непогашенням банк має право отримати право власності на будинок під заставою в досудовому порядку.

Telegram Logo

У банку наголосили, що боржниця власноруч підписала іпотечний договір, а отже, була поінформована про іпотечне застереження та не заперечувала його.

Перереєстрація будинку у власність «Альфа-Банку Україна» як правонаступника Укрсоцбанку відбулася в лютому цього року. Перед тим банк декілька років намагався домовитися з пані Задніпровською щодо погашення боргу, однак усі спроби були марними.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Наразі адвокати боржниці намагаються оскаржити дії банку в Ірпінському міському суді Київської області.

Водночас упродовж переговорів боржниці через адвокатів пропонувалися ексклюзивні умови врегулювання боргу:

• погашення частини боргу, що дорівнює поточній ринковій вартості будинку, з дисконтом 30%;

• скасування більшої частини боргу, зокрема нарахованих відсотків і штрафних платежів.

Сума такого одноразового платежу була у 8 разів менше за фактичний борг пані Задніпровської, зазначили в банку. Також боржниці пропонували розстрочку, можливість продати будинок і розрахуватися з банком. Однак Задніпровська не погодилася на жодну з пропозицій.

Остання розмова з адвокатом боржниці відбулася телефоном 25 вересня цього року. Попередні переговори проходили 9 вересня. Банк вкотре без успіху пропонував кілька варіантів врегулювання боргу, зазначили в пресслужбі «Альфа-Банку Україна».

Водночас мораторій на стягнення майна за валютною іпотекою не поширюється на цей випадок, адже іпотечний договір передбачає досудову перереєстрацію заставного майна. Крім того, площа будинку перевищує ліміт у 250 кв. м, встановлений мораторієм. Отже, усі дії фінустанови є законними, наголосили в банку.

Крім того, за даними банку, інформація про залишені в будинку речі не відповідає дійсності. Будинок є непридатним для проживання, а цінність речей перевищена адвокатом Задніпровської.

Зі свого боку «Альфа-Банк Україна» вбачає в подібних заявах бажання вчинити скандал і завдати шкоди репутації банку через відсутність підстав для оскарження законних дій банку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини