Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов просять у лондонського судді надати їм додатковий час для підготовки до захисту у справі Приватбанку.
Адвокат Майкл Булс, який представляє Коломойського, попросив суддю Високого суду Брайана Ролінгса дати йому час до 25 лютого, передає «Інтерфакс-Україна» з посиланням на спеціалізований британський ресурс law360.co.uk.
Як повідомило джерело агентства в Приватбанку, суд погодився на відстрочку, але тільки до 10 лютого.

Адвокат Приватбанку Ендрю Хантер такою пропозицією незадоволений. Правозахисник наполягає на тому, що «невиправдано припускати, що обвинувачені ще не провели детальну підготовку до претензій банку».
Контекст
- У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до високого суду Лондона проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також до шести компаній, які їм імовірно належать або перебувають під їхнім контролем. Йдеться про фірми Teamtrend, Trade Point Agro, Collyer, Rossyan Investing, Milbert Ventures і Ukrtransitservice. В якості забезпечувального заходу суд заарештував по всьому світу активи ексвласників банку та цих компаній на суму понад $2,5 млрд.
- У грудні 2018-го Високий суд Лондона ухвалив рішення, що позов Приватбанку не відповідає англійської юрисдикції. Суд аргументував таке рішення тим, що позов подано проти британських компаній Teamtrend, Trade Point Agro, Collyer для того, щоб залучити у справу ексвласників. А ті докази, які банк надав пізніше, не були переконливими. Зокрема деякі з наведених Приватбанком підстав не можна було надати в грудні 2017 року, оскільки банк про них не знав.
- Суддя також визнав, що у Приватбанку є обґрунтовані позовні вимоги проти Коломойського та Боголюбова щонайменше на суму близько $500 мільйонів. Але додав, що банк не має право підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, а його ексвласники можуть захищати свої інтереси в Швейцарії, за місцем постійного проживання.
- Наприкінці грудня минулого року Приватбанк оскаржив рішення першої інстанції в Апеляційному суді Англії та Уельсу.
- Апеляційний суд Англії та Уельсу 15 жовтня 2019 року задовольнив апеляційну скаргу державного Приватбанку та підтвердив, що має юрисдикцію для розгляду позову фінустанови з приводу шахрайства за попередньою змовою осіб проти ексвласників Приватбанку.