Апеляційний суд Англії та Уельсу сьогодні, 15 жовтня, задовольнив апеляційну скаргу державного Приватбанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову фінустанови до ексвласників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Про це повідомили в пресслужбі банку. публікує повне рішення суду.
Цим рішенням суд підтвердив, що він має юрисдикцію для розгляду позову фінустанови з приводу шахрайства за попередньою змовою осіб проти ексвласників Приватбанку.
До того, як суд винесе рішення по суті, судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників залишається в силі.
Апеляційний суд також вирішив, що Приватбанк має право вимагати в суді повного відшкодування $1,9 млрд, а включаючи відсотки — $3 млрд.
Судді також заявили, що ніхто з відповідачів по цій справі не пояснив транзакції, у яких немає очевидної комерційної логіки.
«Дуже важко уявити, як відповідачі будуть захищатися від позовних вимог Приватбанку в суді», — заявив Річард Льюіс, партнер юридичної фірми Hogan Lovells International LLP.
Контекст
У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до високого суду Лондона проти колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які їм імовірно належать або перебувають під їх контролем. Мова йде про фірми Teamtrend, Trade Point Agro, Collyer, Rossyan Investing, Milbert Ventures і Ukrtransitservice. В якості запобіжного заходу суд заарештував по всьому світу активи ексвласників банку та цих компаній на суму більше $2,5 млрд.
У грудні 2018-го Високий суд Лондона постановив, що позов Приватбанку не відповідає англійської юрисдикції. Аргументував він це тим, що позов висунули проти британських компаній Teamtrend, Trade Point Agro, Collyer для того, щоб залучити у справу ексвласників. А ті докази, які банк надав пізніше, не були переконливими. В тому числі, деякі з наведених Приватбанком підстав не могли розглядати в грудні 2017 року, оскільки банк про них не знав.
Суддя також визнав, що у Приватбанку є обґрунтовані позовні вимоги проти Коломойського і Боголюбова як мінімум на близько $500 мільйонів. Але додав, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, а його ексвласники можуть захищати свої інтереси в Швейцарії, за місцем постійного проживання.
Наприкінці грудня минулого року Приватбанк оскаржив рішення першої інстанції в Апеляційному суді Англії і Уельсу.