9 квітня у світі відзначають День антикваріату, в Грузії – День національної єдності, а в Фінляндії – День фінської мови. нагадує, які історичні події відбулися 9 квітня в Україні та світі.
У 1609 році під час Вісімдесятирічної війни Іспанія та Нідерландська республіка підписали в Антверпені договір про початок дванадцятирічного перемир’я.
Того ж дня король Іспанський Філіп III видав указ про «Вигнання морісков» – нащадків мусульманського населення Іспанії, які прийняли християнство. Депортація мусульман з Іспанії почалась в рік відкриття Америки, у 1492-му, і до 1610 року з території країни були вигнані близько 3 мільйонів мусульман.
У 1667-му у Парижі відкрилась перша у світі публічна мистецька виставка.
У 1860 році французький винахідник Едуард-Леон Скотт де Мартінвілл зробив на своєму фонавтографі перший у світі аудіозапис, який досі зберігається в паризькому архіві.
У 1865-му війська Конфедерації під командуванням генерала Роберта Лі здалися об'єднаним військам Улісса Гранта. Так завершилась Громадянська війна в США.
У 1937 році в лондонський аеропорт Кройдон вперше прилетів літак з Японії. Це був «Камікадзе» – Kamikaze-gō, літак Mitsubishi Ki-15 Karigane. Політ був спонсорований газетою Asahi Shimbun та присвячений коронації короля Великої Британії Георга VI. Рейс з Токіо до Лондона тривав 51 годину, 17 хвилин і 23 секунди. «Камікадзе» пілотував Масаакі Іінума, штурманом був Кендзі Цукагоші. Обидва японські пілоти загинули під час Другої світової війни.
У 1966-му Ватикан скасував так званий «Індекс заборонених книг», що проіснував більше чотирьох століть. Туди входили роботи майже всіх європейських філософів та письменників: Еразм Роттердамський, Вольтер, Даніель Дефо, Джордано Бруно, Коперник, Оноре де Бальзак, Жан-Поль Сартр, Віктор Гюго, Рене Декарт, Іммануїл Кант, Джордж Берклі та багато інших.
9 квітня – 35 років трагедії в Тбілісі
9 квітня 1989 року в СРСР радянські війська розігнали мирну демонстрацію у Тбілісі. Солдати били демонстрантів гумовими кийками, десантники використовували саперні лопатки проти беззбройних людей. У натовпі загинули 19 людей, 16 із них молоді жінки. Понад 4000 демонстрантів отримали пошкодження від сльозогінного газу й поранення від ударів саперними лопатками. Військові нападали навіть на грузинських міліціонерів, з яких 37 осіб постраждали.
Мирні протести в Тбілісі почалися 4 квітня після рішення одного з сіл Абхазії приєднатися до РРФСР. Представники грузинської опозиції звинуватили москву у підбурюванні сепаратизму. Мітинг організували лідери грузинської опозиції Звіад Гамсахурдія, Мераб Костава та інші. До гасел зупинити сепаратизм приєдналися також заклики проти радянської влади в Грузії та на підтримку незалежності Грузії.
Розгін демонстрації обурив багатьох у СРСР та всю Грузію. Ці події прискорили розпад Союзу та незалежність Грузії. Водночас з референдумом про збереження СРСР на окремому республіканському референдумі більшість грузинів висловились за незалежність Грузії. На другі роковини трагедії, 9 квітня 1991 року, Грузія проголосила незалежність.
У 2003-му Європарламент схвалив вступ до ЄС 10 країн: Кіпру, Мальти, Естонії, Латвії, Литви, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччини й Словенії.
У 2015 році в Україні ухвалені декомунізаційні закони.