25 березня у світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв рабства, Міжнародний день солідарності з працівниками, які зникли безвісти, День талантів в Євросоюзі, Міжнародний день прокрастинації, в Данії, Швеції та Норвегії – День вафлів на честь християнського свята Благовіщення, а в Україні – День Служби безпеки України.
нагадує, які історичні події відбулися 25 березня в Україні та світі.
У 1596 році загони козацького ватажка повстанців Северина Наливайка прийняли бій проти польського війська гетьмана Жолкевського в урочищі Гострий Камінь поблизу Білої Церкви.

У 1807-му британський парламент прийняв Акт про скасування работоргівлі.
Того ж дня відбувся перший у світі регулярний пасажирський рейс залізницею Свонсі та Мамблза у Великій Британії.
У 1857-му паризький видавець Леон Скотт запатентував фонавтограф – перший у світі пристрій для реєстрації звуку. На відміну від фонографа Томаса Едісона, фонавтограф не міг відтворювати ці записи.
75 років тому, 25 березня 1949 року, почалася так звана операція «Прибій» – масова депортація жителів країн Балтії до Сибіру. З 25 по 28 березня Совєти депортували близько 90 тис. естонців, латишів та литовців, 72% з них були жінки та діти до 16 років.
У 1992-му Верховна Рада України законом «Про Службу безпеки України» створила українську спецслужбу.
Сьогодні виповнюється 25 років, як 25 березня 1999 року в автокатастрофі загинув В'ячеслав Чорновіл, політик, громадський діяч, голова Народного руху України та один з очільників українського національно-визвольного руху, політв’язень, що за часів СРСР провів у неволі 17 років. Є поширена версія, що аварія В’ячеслава Чорновола була спланованим вбивством.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також