Facebook Pixel

Цей день в історії. 25 березня – 25 років з дня загибелі В’ячеслава Чорновола

Цей день в історії. 25 березня – 25 років з дня загибелі В’ячеслава Чорновола

Цей день в історії. 25 березня – 25 років з дня загибелі В’ячеслава Чорновола

25 березня у світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв рабства, Міжнародний день солідарності з працівниками, які зникли безвісти, День талантів в Євросоюзі, Міжнародний день прокрастинації, в Данії, Швеції та Норвегії – День вафлів на честь християнського свята Благовіщення, а в Україні – День Служби безпеки України.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 25 березня в Україні та світі.

У 1596 році загони козацького ватажка повстанців Северина Наливайка прийняли бій проти польського війська гетьмана Жолкевського в урочищі Гострий Камінь поблизу Білої Церкви.

У 1807-му британський парламент прийняв Акт про скасування работоргівлі.

Того ж дня відбувся перший у світі регулярний пасажирський рейс залізницею Свонсі та Мамблза у Великій Британії.

У 1857-му паризький видавець Леон Скотт запатентував фонавтограф – перший у світі пристрій для реєстрації звуку. На відміну від фонографа Томаса Едісона, фонавтограф не міг відтворювати ці записи.

75 років тому, 25 березня 1949 року, почалася так звана операція «Прибій» – масова депортація жителів країн Балтії до Сибіру. З 25 по 28 березня Совєти депортували близько 90 тис. естонців, латишів та литовців, 72% з них були жінки та діти до 16 років.

У 1992-му Верховна Рада України законом «Про Службу безпеки України» створила українську спецслужбу.

Сьогодні виповнюється 25 років, як 25 березня 1999 року в автокатастрофі загинув В'ячеслав Чорновіл, політик, громадський діяч, голова Народного руху України та один з очільників українського національно-визвольного руху, політв’язень, що за часів СРСР провів у неволі 17 років. Є поширена версія, що аварія В’ячеслава Чорновола була спланованим вбивством.

Подякувати 🎉