«Дія» почала реєструвати ФОПів на карантинні 8 тисяч: як отримати допомогу

8000 грн Зеленського: хто і як має зареєструватися. Фото: Нацбанк

Підприємці та українці, які постраждали від введення жорстких карантинних обмежень у своєму регіоні, з 19 квітня можуть подавати заявки на виплату одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн. За даними Міністерства цифрової трансформації, з сьогоднішнього дня почнуться і виплати в тестовому режимі, з 20 квітня вони запрацюють повноцінно.

Подавати заявки можна в застосунку або на порталі «Дія» впродовж 30 днів після того, як регіон, у якому ви працюєте, потрапив до «червоної» зони.

Як отримати 8 тисяч від Зеленського

Для того щоб подати заявку, потрібно зареєструватися в «Дії», після чого перейти до розділу «Послуги», далі вибрати пункт «Пенсії, пільги та допомога», а потім — «Одноразова матеріальна допомога ФОПам і найманим працівникам». Якщо система схвалить виплату матеріальної допомоги, то варто заповнити форму, вказавши такі дані:

  • прізвище, ім'я та по батькові;
  • дату народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта;
  • адресу реєстрації місця проживання;
  • номер банківського рахунку;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи;
  • згоду на опрацювання персональних даних.

Хто отримає виплати за локдаун-2021

Отримати 8 тис. грн зможуть ті ФОПи, які постраждали від введення «червоної» зони на території різних регіонів України, зокрема ті, чий КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) є в списку Кабінету міністрів, чия робота зупинялася через карантин і де працюють застраховані особи та ФОПи. Також допомогу отримають ФОПи-пенсіонери та підприємці з інвалідністю, яких звільнено від сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску).

Водночас не зможуть отримати допомогу ті підприємства, які зареєстровані менше ніж три місяці, ті ФОПи, які одночасно є найманими працівниками й ті, хто не сплачував ЄСВ упродовж останніх шести місяців. Щодо найманих працівників, то допомогу не зможуть отримати ті, які працюють у компаніях, що не сплачували ЄСВ на дату звернення; за місяць до звернення працювали за КВЕД, якого немає в переліку Кабміну, середня заробітна плата яких перевищує 30 тис. грн на місяць та деякі інші.

Контекст. Уперше про нові виплати ФОПам і найманим працівникам 8 тис. грн стало відомо наприкінці березня. Відповідний закон Верхова Рада ухвалила 30 березня. Паралельно Київ затвердив розширені пільги для малого та середнього бізнесу в столиці. Докладніше про них можна прочитати за посиланням.

Читати на The Page