Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Афганістан за талібів залишається найрепресивнішою країною у світі щодо прав жінок» — ООН

ООН вкотре закликав талібів скасувати обмеження прав жінок. Фото: Pixabay

ООН вкотре закликав талібів скасувати обмеження прав жінок. Фото: Pixabay

У Міжнародний жіночий день Організація Об'єднаних Націй в Афганістані знову закликає де-факто владу країни припинити та скасувати жорсткі обмеження прав жінок і дівчат.

В ООН наголошують, що із серпня 2021 року де-факто влада Талібану демонструє майже виняткову націленість на введення правил, які залишають більшість жінок і дівчат фактично замкненими у своїх будинках. Ці обмеження суперечать зобов'язанням із прав людини, викладеним у документах про права людини та основні свободи, державою-учасницею яких є Афганістан. Це завдає шкоди Афганістану щодо відновлення після десятиліть війни.

Quote«Афганістан за талібів залишається найрепресивнішою країною у світі щодо прав жінок, і нам було неприємно спостерігати їхні методичні, навмисні та систематичні зусилля щодо витіснення афганських жінок і дівчат із суспільної сфери», — сказала спеціальна представниця Генерального секретаря ООН і голова місії ООН в Афганістані (UNAMA) Роза Отунбаєва.

За її словами, закрити половину населення країни у своїх будинках в умовах однієї з найбільших у світі гуманітарних і економічних криз — це колосальний акт національного самоушкодження. Це прирече не лише жінок і дівчат, а й усіх афганців на злидні та залежність від допомоги на багато поколінь уперед. Це призведе до подальшої ізоляції Афганістану від своїх власних громадян і решти світу.

Як таліби репресують жінок

У вересні 2021 року де-факто влада зупинила процес отримання середньої освіти для дівчат. Після відновлення занять у березні 2022 року влада Талібану знов зупинила процес на невизначений строк.

Хоча де-факто влада заявила, що вона перебуває в процесі приведення шкільної програми у відповідність до ісламських цінностей і культурних норм, жодного прогресу не видно. У грудні 2022 року де-факто Міністерство вищої освіти зупинило навчання жінок в університетах.

Відмова в доступі до освіти має незліченні фактичні та потенційні фізичні та психосоціальні наслідки, включно із:

  • самогубствами;
  • дитячими шлюбами;
  • раннім дітонародженням;
  • втратами, пов'язаними з бідністю, наприклад, щодо здоров'я, харчування, добробуту та багатства через нижчий заробіток;
  • зниженням самостійності, здатності приймати рішення та відповідного соціального капіталу;
  • підвищеним ризиком домашнього насильства, сексуальної експлуатації та зловживань.

В Афганістані право жінок на пересування або роботу за межами свого будинку та доступ до громадських місць значно обмежено. Жінок також виключено зі всіх рівнів ухвалення державних рішень.

Quote«Афганські жінки виявляють неймовірну мужність і стійкість перед лицем систематичного знищення, що триває… Права жінок і дівчат мають бути негайно відновлено, щоб побудувати інклюзивний, мирний і повний надій Афганістан», — сказала спеціальний представник ООН «Жінки в Афганістані» Елісон Давидян.

Жінки-правозахисниці, які мирно протестують, зазнають нападів, побиття та арештів. У сукупності наявні укази, директиви та правила обмежують можливості жінок заробляти на життя, мати доступ до охорони здоров'я та освіти, уникати насильства та реалізувати свої права.

У 2023 році 13,8 млн афганських жінок і дівчат потребуватимуть гуманітарної допомоги, проте де-факто влада підриває безпрецедентні зусилля з надання міжнародної допомоги, забороняючи жінкам працювати в неурядових організаціях, хоча вони відіграють вирішальну роль у наданні життєво важливої допомоги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини