Facebook Pixel

Цей день в історії. 4 грудня – Даунінг Стріт, 10, стає резиденцією прем’єрів Великої Британії

4 грудня християни Лівану, Сирії, Йорданії та Палестини, а також православні християни Східної Європи святкують день Святої Варвари, трохи схожий на суміш Геловіну та різдвяного посівання.

The Page розповідає, які історичні події відбулись 4 грудня в Україні та світі.

У 1674 році французькі єзуїти заснували місто Чикаго на березі озера Мічиган.

З 1735 року будівля на Даунінг Стріт, 10, у Лондоні стала офіційною резиденцією британського прем'єр-міністра і має цей статус і досі – 288 років поспіль.

У 1918-му президент США Вудро Вільсон першим серед президентів Сполучених Штатів офіційно виїхав за межі країни: він відплив до Європи для участі у Версальській мирній конференції. Сьогодні американські президенти багато мандрують світом для вирішення найважливіших питань політики. Так, наприклад, Джо Байден відвідав Київ у лютому 2023 року, щоб продемонструвати підтримку України.

У 1939-му Президія Верховної Ради СРСР своїми указами розмежувала області між УРСР та БРСР – так Україна втратила Берестейщину, а також створила у складі УРСР західні області: Львівську, Дрогобицьку, Станіславську, Тернопільську, Волинську та Рівненську.

У 1987 році уряд СРСР ухвалив постанову «Про обмеження прописки кримських татар у ряді населених пунктів Кримської області та Краснодарського краю». До старту реабілітації залишається ще два роки.

У 1992-му Народний Рух України став політичною партією на чолі з В'ячеславом Чорноволом.

У 1995 році компанії Netscape і Sun разом з десятком софтверних вендорів анонсували створення мови програмування JavaScript, сьогодні – однієї з найпопулярніших мов програмування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉