Facebook Pixel

Цей день в історії. 3 квітня українець здійснив першу у світі трансплантацію

Цей день в історії. 3 квітня український хірург Юрій Вороний здійснив першу у світі клінічну трансплантацію нирки

Цей день в історії. 3 квітня український хірург Юрій Вороний здійснив першу у світі клінічну трансплантацію нирки

У 1885 році Готтліб Даймлер отримав німецький патент на високошвидкісний легкий бензиновий чотиритактний двигун Standuhr. Сім місяців по тому Даймлер використав цей двигун у конструкції першого у світі мотоцикла – Daimler Reitwagen.

Перший у світі мотоцикл Daimler Reitwagen

Перший у світі мотоцикл Daimler Reitwagen

У 1888-му сумнозвісний британський вбивця Джек Різник скоїв перше з 11 нерозкритих жорстоких вбивств жінок у бідному районі Вайтчепел в Іст-Енді Лондона.

У 1922-му, трохи більше за два місяці після смерті Леніна, Йосип Сталін став першим генсеком Комуністичної партії.

У 1933 році у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки. 26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка. У звіті про операцію в італійському журналі Minerva Chirurgica зазначалось, що нирка включилась у кровообіг і почала самостійно функціонувати. Ця пересадка нирки була першою в історії спробою пересадки будь-якого цілого органу людині. Перша реципієнтка прожила з новим органом лише 48 годин.

У 1948-му президент США Гаррі Трумен затвердив так званий план Маршалла. У межах European Recovery Program (ERP) Штати надали 18 країнам грошову допомогу в $13,3 млрд ($173 млрд у цінах 2023 року) на відновлення. Кошти розподілили у розрахунку на душу населення. Країни-союзниці отримали відносно більше; Велика Британія – максимум, 26% загальної суми, Франція – 18%, Західна Німеччина – 11%. Радянський Союз від запропонованої допомоги відмовився та заблокував допомогу для країн Східного блоку, включно з Румунією та Польщею.

3 квітня 1953 року були звільнені та поновлені на роботі усі обвинувачені в останній сталінській репресивній «справі лікарів»

У 1973-му була заснована літературна премія імені Павла Тичини – щорічна премія Спілки письменників України.

Того ж дня відбувся перший в історії дзвінок по мобільному телефону. Мартін Купер з Motorola набрав Джоела Енджела – свого конкурента із Bell Labs.

У 1975-му Анатолій Карпов став чемпіоном світу з шахів: Боббі Фішер відмовився з ним грати.

3 квітня 1990 року над Львівською ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднято синьо-жовтий прапор. Перед тим його освятили у кафедральному соборі Святого Юра.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉