Facebook Pixel

Цей день в історії. 12 березня сталася аварія на Фукусімській АЕС

12 березня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з кіберцензурою, на Тайвані та в Китаї – День посадки дерев, а в Мексиці – Новий рік за календарем ацтеків.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 12 березня в Україні та світі.

У 1229 році хрестоносці отримали Єрусалим, Назарет та Вифлеєм за мирним договором між султаном Єгипту та імператором Священної Римської імперії.

У 1910-му футбольна збірна Англії розгромила команду Франції з майже «баскетбольним» рахунком 20:0.

У 1947 році президент США Гаррі Трумен висунув зовнішньополітичну програму – так звану «Доктрину Трумена», за якою Штати пообіцяли допомогу усім «вільним народам» проти загрози комунізму. Термінову допомогу отримали Туреччина та Греція. Метою доктрини було стримування СРСР в усьому світі.

35 років тому, 12 березня 1989 року, Тім Бернерс-Лі запропонував глобальний гіпертекстовий проєкт, нині відомий як Всесвітнє павутиння.

У 1999-му одразу три постсоціалістичні країни Варшавського блоку – Чехія, Польща та Угорщина – вступили до НАТО.

Аварія на Фукусімській АЕС 12 березня 2011

В ніч на 12 березня 2011 року після найсильнішого землетрусу та цунамі у Японії сталася радіаційна аварія 4-го рівня. Три працюючі енергоблоки АЕС «Фукусіма I» були зупинені дією аварійного захисту, проте було перервано електропостачання, включно з резервним, необхідне для відведення залишкового енерговиділення реактора.

З 10-кілометрової зони навколо АЕС оголосили евакуацію населення. Зону евакуації пізніше розширили до 20 та 30 км.

О 8:36 за київським часом 12 березня вибухнув перший енергоблок АЕС, через що було зруйновано частину бетонних конструкцій. Вибух стався внаслідок утворення водню в результаті падіння рівня води в реакторі і перегріву активної зони. Корпус реактора не постраждав, було зруйновано зовнішню оболонку блоку із залізобетону. Один з працівників станції помер через отримані важкі травми, ще чотири людини, які брали участь у роботах на станції, зазнали поранень і були госпіталізовані.

Аварію на Фукусімі часто порівнюють за масштабами з Чорнобильською. Проте, на відміну від Чорнобиля, вибухи Фукусіми не спричинили викидів радіоактивних речовин у верхні шари атмосфери (10 км та вище), тому радіоактивний пил поширився у радіусі приблизно 500 км, а не по всьому світові.

Подякувати 🎉