Facebook Pixel

Цей день в історії. 25 квітня майбутня королева виписувала повістки

25 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів та Міжнародний день ДНК, в Португалії та Італії – День звільнення, в Німеччині — День дерева. З професійними святами можна вітати секретарів та перукарів.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 25 квітня в Україні та світі.

У 1507 році континент Америка нарешті отримав сучасну назву через 15 років після відкриття у 1492-му. Німецький картограф Мартін Вальдземюллер надрукував тисячу примірників карт світу з назвою «Америка» поверх нового континенту. Він вибрав назву на честь Амеріго Веспуччі, дослідника Нового Світу.

У 1826-му у Великій Британії був запатентований перший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння.

У 1859 році в Єгипті розпочалося будівництво Суецького каналу.

У 1901–му в штаті Нью-Йорк вперше у світі введені автомобільні номери. Перші два роки таблички містили просто ініціали власника авто. З 1910 року у штаті з’явився перший стандарт номерів – число з 5 знаків і дві літери NY.

У 1942 році 16-річна принцеса Єлизавета, спадкоємиця британського престолу, провела день на призовній ділянці, реєструючи добровольців на фронт.

25 квітня 1942 року британська принцеса Єлизавета працювала на призовному пункті

25 квітня 1942 року британська принцеса Єлизавета працювала на призовному пункті

У 1945-му в Сан-Франциско делегації 50 країн на конференції почали розробку статуту майбутньої ООН.

У 1953 році британські вчені Френсіс Крік та Джеймс Ватсон опублікували в журналі Nature статтю про створення моделі просторової структури ДНК. Сьогодні цей день відзначають як День ДНК.

У 1954-му дослідний центр компанії Bell telephone в США оголосив про створення сонячних батарей.

50 років тому, у 1974-му, в Португалії відбулася так звана Революція гвоздик. Ліві військові у результаті перевороту скинули авторитарно-консервативний режим Estado Novo («Нової держави»), диктатура якого тривала з 1933 року, та встановили демократичний уряд.

У 1983-му, під час Холодної війни, генсек ЦК КПРС Юрій Андропов запросив 11-річну американську школярку Саманту Сміт відвідати Радянський Союз у відповідь на її листа, в якому вона висловила побоювання щодо ядерної війни. Візит Саманти став найпотужнішою пропагандистською операцією комуністичного режиму.

У 2001 році Верховний суд росії дозволив анонімні доноси.

Подякувати 🎉