Facebook Pixel

Цей день в історії: 24 червня – річниця заколоту Пригожина

Цей день в історії: 24 червня – річниця заколоту Пригожина

Цей день в історії: 24 червня – річниця заколоту Пригожина

24 червня у світі відзначають День басейну, а християни вдруге святкують день сонцестояння, або День Івана Хрестителя (Івана Купала): в Англії, Болгарії, Ісландії, Естонії, Латвії, Литві, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Україні, Канаді. Шотландці відзначають день битви при Беннокберні.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 24 червня в Україні та світі.

710 років тому, 23-24 червня 1314 року, під час першої війни за незалежність Шотландії, поблизу селища Беннокберн війська шотландського короля Роберта Брюса розгромили 25-тисячну армію короля Англії Едуарда II. Той ледве уникнув полону. Перемога шотландців забезпечила відновлення незалежності Шотландії. Початок битви увійшов до фіналу фільму «Хоробре серце».

У 1812-му 600-тисячна французька армія Наполеона, завоювавши всю Європу, перетнула річку Німан і ступила на територію Російської імперії.

У 1894 році конгрес у Парижі, що відбувся за ініціативою барона П'єра де Кубертена, вирішив створити Міжнародний Олімпійський комітет і організувати Олімпійські ігри. Перша Олімпіада відбулась у 1896-му

У 1917-му перед натовпом на Софійській площі у Києві Володимир Винниченко зачитав текст Першого Універсалу Центральної Ради, який був ухвалений напередодні.

У 1941 році у тюрмах Львова більшовики розстріляли 2072 ув’язнених «з метою прискореного розвантаження тюрем Львівської області від контрреволюційного, кримінально-політичного елементу».

У 1948-му СРСР почав блокаду Західного Берліну. Понад 2,5 млн берлінців були відрізані від постачань продуктів з Західної Німеччини та позбавлені можливості потрапити туди до рідних.

У 2012-му на Галапагоських островах помер від старості Самотній Джордж, самець галапагоської черепахи, останній представник підвиду Абінгдонської слонової черепахи. Вчені сподівались зберегти його генотип, проте всі спроби отримати потомство від нього та самиць близьких підвидів були невдалими.

24 червня 2012 року на Галапагосах помер Самітній Джордж, єдиний представник Абінгдонських слонових черепах у світі

24 червня 2012 року на Галапагосах помер Самітній Джордж, єдиний представник Абінгдонських слонових черепах у світі

Рік тому, 24 червня 2023 року, на росії закінчився нічим заколот Євгена Пригожина, власника ПВК «Вагнер».

Подякувати 🎉