Очільник ПВК «Вагнер» — заколотник Євгеній Пригожин має розгалужений бізнес, який, попри санкції, продовжує приносити стабільний дохід. нагадує про основні активи Пригожина.
Відповідно до розслідування FT за чотири роки (з 2018-го по 2022-ий) бізнеси Пригожина попри накладені з 2016 року санкції згенерували дохід близько $250 млн.
Основні фінансові надходження ватажку заколоту в росії забезпечує видобуток енергоресурсів й корисних копалин на Близькому сході й в Африці. Для відстоювання своїх економічних інтересів в цих регіонах Пригожин активно залучає найманців. Фактично, він надає місцевим режимам воєнні послуги в обмін на доступ до ресурсів.
Нафтовий бізнес Пригожина у Сирії — компанія Євро Поліс
Від режиму президента Сирії Башара Асада компанія Євро Поліс, яку пов’язують з Пригожиним, отримала енергетичні концесії в обмін за звільнення нафтових і газових родовищ під час громадянської війни. За інформацією ЗМІ «Євро Поліс» Пригожина отримує чверть доходів від видобутку газу та нафти й захищає родовища від бойовиків.
Тобто, платою за участь у сирійській кампанії для Пригожина стала можливість освоювати сирійські енергоресурси й можливо, саме економічний інтерес тут був первинним. Чистий прибуток компанії «Євро Поліс» від нафтового бізнесу в Сирії за даними FT 2020 року становив $90 млн.

Євгеній Пригожин за чотири роки заробив $250 млн
Видобуток золота і алмазів підприємствами Пригожина в Африці
Також відомо, що пов’язані з Пригожиним компанії Lobaye Invest і М Інвест мають дозвіл на видобуток золота, алмазів та інших корисних копалин у Центральноафриканській республіці (ЦАР) та Судані.
Зокрема, компанія Lobaye Invest зареєстрована у 2017 році в ЦАР — одній з найбідніших країн світу. Вона видобуває там золото, алмази й інші дорогоцінне каміння. Вочевидь, й тут право засвоювати місцеві ресурси Пригожин отримав в обмін на військові послуги — захист вагнерівцями режиму президента Фостен-Аршанжа Туадера.
Невипадково президент Франції Еммануель Макрон в одному з інтерв’ю у 2021 році назвав президента ЦАР «заручником групи Вагнера», яка «захоплює шахти та разом з ними політичну систему».
Як розповідає опубліковане у 2022 році розслідування видання The Times, завод в пустелі, який переробляє кургани пилової руди в злитки напівочищеного золота, мешканці Судану називають «російською компанією». Видання стверджує, що ця золота копальня є одним із форпостів групи Вагнера, непрозорої мережі російських найманців й гірничодобувних компаній, яка поширює свій вплив по всій Африці.
Відповідно до розслідування FT, компанія Пригожина М Інвест, яка стоїть за видобутком золота в Судані, попри введені проти неї санкції, у 2021 році заробила $2,6 млн.

Компанії Пригожина добувають нафту і золото в найбідніших країнах світу
Картинна галерея й готель Пригожиних у Санкт-Петербурзі
В публікації FT також розповідають, що Євген Пригожин залучає до бізнесу членів своєї родини й деякі з них допомагають ватажку найманців обходити західні санкції.
«Квіти життя» — так називається відкрита у 2018 році картинна галерея в центрі Санкт-Петербургу. Нею володіє Віолетта Пригожина — мати ватажка найманців, які з 2014 року сіють смерть й насильство в різних куточках світу.
За ділові зв’язки з сином в ЄС внесли Віолетту Пригожину до санкційного списку 23 лютого 2022 року. Проте вже 8 березня Вищий суд Євросоюзу несподівано скасував санкції проти матері Пригожина, начебто через брак доказів.
Молодша донька Пригожина — Вероніка — є єдиною з дітей Пригожина, на яку не накладено жодних санкцій. Як стверджує FT, Вероніка нещодавно стала власницею готелю в Санкт-Петербурзі.
Вже після початку заколоту пройшов обшук в петербурзькому готелі «Трезіні», який пов’язують з родиною Пригожиних. Під час обшуку знайшли 4 млрд рублів. Гроші призначалися для виплати зарплат найманцям. Адже, як заявив Пригожин, група Вагнера завжди використовує виключно готівку.