15 січня у світі відзначають День Вікіпедії, в Індії – День армії, в Єгипті – День посадки дерев, в КНДР – День хангилю, національного корейського письма, в Нігерії – День пам'яті Збройних Сил, у Венесуелі – День вчителя, в Японії – Сагічо, свято вогню.
нагадує, які історичні події відбулися 15 січня в Україні та світі.
У 1541 році король Франції Франциск I доручив Жану-Франсуа Робервалю заселити провінцію Нова Франція (Канада) і забезпечити поширення там «святої католицької віри».

У 1759-му для публіки відкрився Британський музей. Сьогодні колекція музею є найбільшою у світі і перевищує 8 млн експонатів.
У 1776-му у Львові вийшов перший примірник "Gazette de Leopol", першого відомого періодичного видання на території України. Це був тижневик французькою, відомо про 52 випуски, до наших часів зберігся лише перший річник.
У 1889 році в Атланті була зареєстрована компанія Pemberton Medicine Company. Сьогодні вона всесвітньо відома як Coca-Cola.
У 1939-му у СРСР запровадили трудові книжки для робітників і службовців. Нагадаємо, з червня 2021 року паперові трудові книжки в Україні скасовані.
Як 80 років тому УПА витримала штурм «бандерівської столиці»

Мирослав Симчич (ліворуч) і побратими, 1944-1945 роки. Архівне фото М. Симчича
80 років тому, 15 січня 1945 року, загони НКВД штурмували містечко Космач на Франківщині, яке називали «бандерівською столицею». В запеклому бою за Космач загинули понад 380 енкаведистів.
Космацька повстанська республіка існувала у 1944-1945 роках приблизно на 500 кв. км землі в Карпатах. Це були села Космач, Акрешори, Баня-Березів, Нижній Березів, Текуча і Лючки, за іншими даними, в республіку також входили більшість сіл Яблунівського, Косівського, Жаб'євського (Верховина), окремі села Кутського, Яремчанського і Коршівського районів.
З радянського боку, окрім дивізії НКВД, у бою за Космач брали участь 31, 33 і 87 прикордонні загони та деякі інші формування. З боку УПА – курені «Гайдамаки», «Карпатський», «Гуцульський», «Перемога», з Калущини – курінь «Скажені».

Командував боями за Космач Мирослав Симчич, легендарний сотенний УПА. Фото: Радіо Свобода
Командував боями сотенний УПА, 22-річний Мирослав Симчич (позивний Кривоніс), який пізніше провів 32 роки у радянських таборах. Мирослав Васильович помер у віці 100 років в Коломиї.
«Бандерівська столиця», документальний фільм 2008 р. – відео
55 років тому, 15 січня 1970 року, прем’єром Лівії був проголошений 28-річний полковник Муаммар Каддафі. Він прийшов до влади за рік до того унаслідок військового перевороту й повалення влади короля Ідріса. Каддафі був одноосібним диктатором Лівії 42 роки, до власної ганебної смерті від рук натовпу у 2011 році.
У 1992-му Тім Бернерс-Лі, «батько World Wide Web», випустив веббраузер – програму, яка дає можливість переглядати ресурси інтернету.
У 2001 році з’явилася Вікіпедія – вільна онлайн-енциклопедія. Її створили Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер. Спочатку Вікіпедія була виключно англійською, сьогодні тут є статті 353 мовами.