15 березня у світі відзначають Всесвітній день захисту прав споживачів, Міжнародний день протидії ісламофобії, Міжнародний день захисту дитинчат тюленів та День проти зради, а в Україні – 85 років проголошення незалежності Карпатської України.
нагадує, які історичні події відбулися 15 березня в Україні та світі.
15 березня 44 року до н.е., у так звані «Березневі Іди», римські сенатори на чолі з Гаєм Кассієм Лонгіном та Марком Юнієм Брутом за змовою вбили Гая Юлія Цезаря, консула Римської республіки, одного з найвидатніших полководців та державних діячів античності. Його життя та вбивство стало чи не найбільш розповсюдженим сюжетом мистецтва. В п’єсі Шекспира він перед вбивством звертається до Брута зі словами «І ти, Брут?» (хоча римський історик Светоній пише, що це була фраза «І ти, дитя моє?»). Саме тому 15 березня вважають також днем Брута, або днем проти зради.

У 1892-му американець Джессі В. Рено запатентував «нескінченний ліфт», тобто ескалатор. Перший працюючий ескалатор він же встановив за чотири роки на Коні-Айленді в Брукліні.
15 березня 1917 року імператор Микола II зрікся престолу, а в росії з’явився Тимчасовий уряд.
У 1919-му більшовики націоналізували театри України.
У 1927 році в Запоріжжі почалося будівництво ДніпроГЕС – першої в каскаді дніпровських гідроелектростанцій. Після будівництва греблі вода Дніпровського водосховища затопила понад 50 навколишніх населених пунктів.
У 1938-му у Саудівській Аравії розпочали перші пошуки нафти. Сьогодні ця країна утримує третє місце в світі за обсягами нафтовидобутку.
85 років тому, 15 березня 1939 року, український сойм в Хусті (Закарпаття) оголосив про незалежність Карпатської України. Того ж дня Угорщина розпочала наступ на нову державу.
У 2006-му була створена Рада ООН з прав людини.
У 2011-му в Сирії почалася громадянська війна із демонстрацій в Дамаску та Алеппо. Протестувальники вимагали відставки президента Башара аль-Асада. Війна досі триває, уряд аль-Асада активно підтримується з боку росії.
5 років тому, 15 березня 2019 року, у місті Крайстчерч, Нова Зеландія, озброєний чоловік вчинив стрілянину у мечеті Ан-Нур та Ісламському центрі Лінвуд. 50 людей загинули, ще 40 отримали поранення. Терорист, 28-річний Брентон Таррант, транслював вбивства в прямому ефірі всіх популярних соцмереж під сербську націоналістичну пісню «Сербско слна». Він засуджений до довічного ув’язнення, а в пам’ять про жертв трагедії у світі відзначають Міжнародний день протидії ісламофобії.
У 2022 році у Шрі-Ланці почалися масові протести проти влади президента, які тривали понад 7 місяців.
15 березня 2014 року в кримському селі Земляничне знайшли понівечене тіло Решата Аметова. Він був викрадений проросійськими бойовиками з мітингу біля Ради міністрів Криму 3 березня. Аметов став першим громадянином України, який загинув унаслідок російської агресії.