Facebook Pixel

Цей день в історії. 12 лютого тризуб затвердили гербом України

12 лютого у світі відзначають Міжнародний День Дарвіна та популяризації науки, а також Міжнародний день червоної руки – день дітей-солдатів.The Page нагадує, які історичні події відбулися 12 лютого в Україні та світі.

У 1502 році королева Кастилії Ізабелла заборонила сповідувати іслам. В сучасній росії пішли далі: кримські татари, що сповідують Хізб-ут-Тахрір, течію в ісламі, отримують тюремні терміни за тероризм.

У 1852-му, за поширеною легендою, Микола Гоголь спалив рукопис другого тому свого головного роману «Мертві душі», яким був незадоволений. Від другого тому залишилось лише кілька чорнових варіантів окремих розділів.

У 1914 році перший політ здійснив літак «Ілля Муромець», конструктором якого був Ігор Сікорський.

У 1918-му у Коростені Мала Рада УНР затвердила тризуб Володимира Великого як великий і малий герб Української держави.

Рівно 100 років тому, 12 лютого 1924 року, мумію Тутанхамона вийняли з гробниці.

У 1936-му в Музеї українського мистецтва (нині Національний художній музей) у Києві відкрилась перша виставка народного мистецтва України.

1939 року на Закарпатті відбулися перші вибори до Сойму Карпатської України.

У 1946-му Вінстон Черчилль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: No Comments.

75 років тому, 12 лютого 1949-го після радіотрансляції спектаклю «Війна світів» за Гербертом Уеллсом, в столиці Еквадору Кіто виникла загальна паніка. Натовп спалив радіостанцію і місцеву газету, загинули 6 осіб. У 1938-му радіоспектакль за «Війною світів», побудований як репортаж у реальному часі, також викликав паніку – в США.

У 1991 році Верховна Рада Української РСР відновила Кримську АРСР в межах території Кримської області у складі УРСР.

У 2002-му в Гаазі почався трибунал над Слободаном Мілошевичем за злочини проти людства. Через 4 роки він помер в тюремній камері через серцевий напад.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉