Facebook Pixel

Росія вперше погодилася прийняти списки цивільних українців, яких тримає в полоні

Омбудсмени України та росії під час зустрічі в Туреччині обговорили питання цивільних осіб, які фактично з 2014 року перебувають у полоні у рф. Росія вперше погодилася прийняти списки полонених цивільних українців, повідомив уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець.

Quote«Уперше російська сторона поїхала з пропозиціями, які ми попередньо обговорювали. Прориву немає, але принаймні пішла технічна робота. Обмінюємося списками, інформацією», — повідомив Лубінець.

Росія погодилася надати інформацію про полонених і обговорити різні варіанти їхнього повернення. Також під час зустрічі обговорювали питання цивільних осіб, які фактично з 2014 року перебувають у полоні у рф.

Quote«У нас є окремий список людей, яких із 2014 року було взято в полон рф на території Донецької, Луганської областей. Окремий перелік – бранці Кремля. Це 158 громадян України, більшість з яких – представники кримськотатарського народу», – сказав український омбудсмен.

Він також повідомив, що, за різними даними, після початку широкомасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року росіяни затримали на території України до 20 тис. людей.

Quote«Також обговорили різні варіанти їхнього повернення», — додав Лубінець.

Нагадаємо, що Україна повернула ще понад 100 своїх громадян. Більшість із них — захисники «Азовсталі».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉