12 грудня у світі відзначають Всесвітній день загального медичного забезпечення, а в Україні – День Сухопутних військ. розповідає, які історичні події відбулися 12 грудня в Україні та світі.
У 1674 році Києво-Печерська друкарня випустила перший короткий нарис історії України «Синопсис» історика Інокентія Гізеля з давніх часів до XVII століття.
За сто років, у 1764-му, російська імператриця Катерина II скасувала Гетьманщину в Україні.

У 1792 році юний Людвіґ ван Бетховен у Відні узяв перший урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна.
У 1799-му Наполеон Бонапарт очолив Францію як перший консул.
У 1901 році італійський винахідник Гульєльмо Марконі вперше передав через океан по радіозв’язку сигнал букви "s" азбукою Морзе (три крапки) – з Великої Британії до канадського Ньюфаундленда.
У 1963-му The Beatles втретє очолили британський хіт-парад з піснею "I Want to Hold Your Hand".
12 грудня 1979 року Політбюро ЦК КПРС вирішило ввести радянські війська в Афганістан. Війна в Афганістані тривала довгі 10 років – СРСР вивів основні війська 15 лютого 1989-го. Унаслідок війни загинули 1,5 млн афганців (приблизно 10% населення). За офіційними даними, СРСР втратив 15 тис. військовослужбовців.
У 1990-му ЮНЕСКО внесло до списку Світової спадщини ЮНЕСКО перший об'єкт в Україні – «Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра».
У 1991 році Верховна Рада України скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.
У 1996-му Мадлен Олбрайт стала першою в історії жінкою – державним секретарем США.
У 2007 році почався суд над найкривавішим маніяком в історії України («пологівським маніяком») — Сергієм Ткачем. Суд довів 29 вбивств та присудив Ткачеві довічне ув’язнення. Після вироку той зізнався ще у понад 30 злочинах.
У 2008-му Швейцарія стала 25-ю країною-учасницею угоди про безвізове переміщення у Шенгенській зоні.
12 грудня виповнилось 95 років з дня народження народного артиста УРСР, актора, режисера та сценариста Леоніда Бикова.