У зв’язку з відключеннями світла актуальним стає питання енергонезалежності, особливо для тих, хто працює дистанційно. Тому протестував декiлька павербанків для роутера та ноутбука, а саме Baseus Amblight 30000mAh 65W та Baseus Adaman metal digital display 20000mah 65W blue для того, щоб ви могли обрати найбільш підходящий для себе та безперервно працювати.
Тест павербанків для роутера та ноутбука
Коли восени 2022 року почалися масовані обстріли української енергетичної інфраструктури та екстрені і планові відключення світла, я купив на AliExpress два досить потужних павербанки. Обидва — виробництва бренду Baseus з потенційною можливістю заряджати ноутбук.
Спочатку — Baseus Amblight 30000mAh 65W за $54, а трохи пізніше — Baseus Adaman metal digital display 20000mah 65W blue вже за $60.
Вони вірою і правдою служили мені кілька місяців, допоки не зникла проблема відключень взимку 2023 року. Тоді я їх повністю зарядив і заховав на зберігання. Дістав аж у травні 2024-го, коли знову почали відключати електроживлення. До речі, заряд свій вони повністю зберегли, обидва показали 100% на дисплеях. Але це не зовсім правильно, як я дізнався згодом. Експерти рекомендують зберігати павербанки на 60% заряду, періодично розряджаючи іх до 30%, потім заряджати до 80% і знову розряджати до 60%.
У другій половині червня 2024 року я на тому ж таки AliExpress замовив павербанк ZMI QB826G 25000mAh 210W за $86, бо всі прогнози кажуть, що жити нам з графіками відключень доведеться ще пару років.
Павербанки для роутера та ноутбука Baseus Amblight 30000, Baseus Adaman 20000mah та ZMI QB826G 25000mAh
Основні технічні характеристики павербанків Baseus 30000, Baseus 20000 та ZMI 25000
Детальні технічні характеристики та актуальні ціни є в мережі.
Як тестувалися павербанки Базеус 30000, ZMI 25000 та Базеус 20000
Отже, маючи на руках три таких цікавих та потужних павербанки, я зробив тестування їхніх можливостей у реальних умовах.
Я не використовував для тестування такий параметр, як зарядка смартфона, бо це більш-менш нормально вміє робити будь-який павербанк. А тестував два найбільш критичних напрями — зарядку ноутбука (в даному разі Lenovo Thinbook з процесором Intel Core I5 8th Gen та батареєю ємністю 43,5Wh) та роботу роутера Asus (сила струму 1 ампер) і gPon-терміналу (0,5 ампер). Маю зауважити, що коли мій ноутбук одночасно працює та заряджається, він використовує до 85 Ватт, це важливо для подальшої таблиці.
Для зарядки ноутбука я використовував спеціальний кабель Type C-роз’єм Lenovo, для роботи роутера та gPon-терміналу — два кабелі-перехідники (на фото) — один с перетворювачем напруги з 5 до 12 вольт, інший — напряму з Type C на DC (роз’єм живлення роутера/термінала).
Baseus Adaman metal 20000 mah
Результати тестування павербанків для роутера та ноутбука
Який обрати зарядний пристрій для павербанку
Окремо хочу поговорити про зарядку таких потужних павербанків. Щоб ви встигали їх заряджати за ті години, коли у нас є електрика, зарядний пристрій також має бути потужним. Бо якщо ви будете використовувати звичайну зарядку від смартфона, заряджати будь-який павербанк доведеться довго й нудно. Аби встигнути зарядити таких монстрів протягом декількох годин, рекомендую придбати зарядний пристрій потужністю 45-65 Ватт. У мене зарядний пристрій Ugreen 100W, і всі три павербанки на цьому тестуванні я заряджав саме ним.
Зарядний пристрій для павербанку Ugreen 100W
Тестування павербанків для роутера та ноутбука: висновки
- Для роботи безперебійного оптичного інтернету протягом 8-10 годин вам вистачить будь-якого з цих павербанків.
- Якщо у вас є можливість зробити перерву у роботі, щоб дати зарядитись ноутбуку, можна сміливо брати павербанки потужністю 65 Ватт.
- Якщо у вас потужний ноутбук, а вам паралельно потрібно заряджати ще й смартфон, то рекомендую звернути увагу на повербанки ємністю 30000mah і більше і потужністю 130 Ватт і більше.
- Всі три павербанки вміють одночасно і віддавати заряд, і заряджатись, але я б не радив використовувати їх у якості джерел безперебійного живлення для того ж роутера, адже вони на це не розраховані, і їхні батареї в такому режимі вбю’ться досить швидко. ДБЖ для роутера — це окремий тип пристроїв, який дозволяє не помічати відключень електроенергії і залишатися на зв’язку.