Facebook Pixel

Названі найпопулярніші товари, які українці розкуповують, щоб пережити відключення світла

Влітку 2024 року більшості українців стало зрозуміло, що відключення електроенергії в нашій країні надовго, а графік відключення світла визначатиме наш порядок денний. Тому громадяни активно розкуповують все, що може стати у пригоді, коли будуть відключати світло. The Page попросив провідні магазини та маркетплейси назвати ТОП-5 найбільш затребуваних товарів.

Найпопулярніша зарядна станція, генератор, павербанк в АЛЛО

Юлія Кушніренко, керівниця департаменту зовнішніх комунікацій, зазначає, що «АЛЛО» пропонує чимало товарів для енергонезалежності – зарядні станції, генератори, павербанки, джерела безперебійного живлення та акумулятори для них, серед яких станом на кінець червня 2024 року найбільшою популярністю у споживачів користувалися такі моделі:

ТОП-3 зарядні станції

 • Romoss RS1500 (RS1500-2B2-G153H): 40 тис. грн*;
 • Redbo Portable Power Station 600W 509.6Wh: 20 тис. грн;
 • Romoss RS1000-2B2-G153H: 32 тис. грн.

ТОП-3 генератори

 • інверторний генератор KSB 22i S: 32 тис. грн;
 • бензиновий генератор EnerSol: від 10 тис. грн;
 • інверторний генератор Könner&Söhnen KS 2000iG S: 30,6 тис. грн;

ТОП-3 павербанки

 • SBS 20000mAh: від 0,9 тис. грн;
 • Romoss 40000mah PEA40: 1,7 тис. грн;
 • Baseus Bipow 20000mAh 20W: 1,3 тис. грн.

*ціни орієнтовні станом на 10 липня 2024 року

Інверторний генератор Könner&Söhnen KS 2000iG S. Фото: allo.ua

ТОП засобів автономного живлення в COMFY 2024

«Через великий попит ранжувати товари складно, бо сьогодні купують те, що є в наявності, – відповів The Page Андрій Гречин, керівник департаменту «Аксесуари» COMFY. – Найбільше в Україні сьогодні купують зарядні станції ємністю 1-1,5 кВт/год, а для точкових потреб – павербанки середньою ємність 20000-30000 мА/год».

Гречин додає, що в окремих категоріях товарів попит зріс у 3-4 рази в порівнянні з березнем-квітнем 2024 року. Найбільше приросли такі групи товарів:

 • зарядні станції: +400%;
 • джерела безперебійного живлення: +320%;
 • генератори: +300%;
 • павербанки: +150%.

ТОП-5 товарів на Prom.ua, щоб пережити відключення світла

Quote«Пріоритети у покупках порівняно з періодом відключення електроенергії у 2022 році трохи змінилися. Дається взнаки сезонність – у попередній хвилі був високий попит на товари для зігрівання, зараз – для охолодження. Тобто лідер щодо замовлень цього тижня [8-14 липня] – кліматична техніка, попит на яку зріс майже утричі», – відповідає The Page Юлія Новаченко, директорка з маркетингу Prom.ua.

За словами Новаченко, у липні 2024 року у ТОП-5 найбільш затребуваних увійшли такі товари:

 • акумулятор холоду;
 • павербанк;
 • безперебійник для роутера;
 • вентилятор на акумуляторі;
 • фен на акумуляторі.

Отже, акумулятор холоду зазвичай використовується у термобоксах, термосумках і автохолодильниках. Кількість акумуляторів холоду підбирається з розрахунку 300 г на 5 літрів об'єму. В умовах відключення електроенергії акумулятор холоду слугуватиме для збереження продуктів, які швидко псуються, тоді як у холодильнику температура невпинно підвищується до кімнатного рівня. Проте, попередньо акумулятор холоду треба заморожувати щонайменше протягом 6 годин. Акумулятор холоду 750 мл коштує від 100 грн.

Акумулятор холоду. Фото: Prom.ua

Безперебійник для роутера (ДБЖ для роутера) стане у пригоді, коли у помешкання заведений оптичний інтернет за технологією GPON, який продовжує працювати без електроживлення. Отже, щоб залишатися на зв’язку, достатньо заживити роутер та модем. Подібні рішення часто пропонують на основі павербанків з відповідним набором кабелів для під’єднання за ціною від 2,5 тис. грн.

Павербанк для роутера. Фото: Prom.ua

Портативні бездротові акумуляторні фени для волосся орієнтовно коштують від 3 тис. грн. Проте найпростіші акумуляторні вентилятори, у тому числі з підсвіткою, можуть продавати за ціною від кількох сотень гривень.

ТОП-5 брендів зарядних станцій на OLX

 • EcoFlow (3446 оголошень*): 33 тис. грн (медіанна ціна);
 • Bluetti (1640): 24 тис. грн;
 • All Powers (335): 10 тис. грн;
 • Jackery (250): 18 тис. грн.
 • Ctechi (151): 11 тис. грн.

* про продаж нових та вживаних зарядних станцій

Отже, зарядна станція EcoFlow є найпопулярнішою і найдорожчою. А друге місце за поширеністю і ціною посідає зарядна станція Bluetti.

Зарядні станція EcoFlow. Фото: ecoflowukraine.com

Генератори і зарядні станції для дому – як вибрати

«Не варто порівнювати, що краще – генератор чи зарядна станція. Це лише частина засобів, які можуть допомогти українцям пережити відключення електроенергії, – коментує Юлія Кушніренко. – Якщо впродовж дня потрібно забезпечити роботу лише комп'ютера, роутера, чайника чи лампи, для цього зарядної станції має вистачити».

Зарядна станція для квартири – найкраще рішення. Адже вона безпечна і відносно тихо працює, а більшість моделей мають функцію швидкої зарядки.

Quote«Щоб живити всю квартиру з певними обмеженнями, тобто – не вмикати фен, електрочайник, електропіч, мікрохвильову піч, варто розглядати зарядні станції від 1 кВт/год ємності, – пояснюють фахівці OLX. – А для тривалої підзарядки лише електропристроїв, таких як ноутбуки, планшети, телефони, підійдуть і менші за ємністю варіанти».

Як пояснив у відеоінтерв’ю The Page Дмитро Лісовий, Co-Founder в ATP Power, якщо, наприклад, стоїть задача живити ноутбук, базове освітлення і телефони, можна обрати станцію до 0,5 кВт/год, якщо збираємося підключати всю квартиру на певний період часу – потрібно більше 1 кВт/год, а щоб зарядна станція живила квартиру добу – має бути хоча би 2-3 кВт/год.

Повне відеоінтерв’ю з Дмитром Лісовим, Co-Founder в ATP Power

В OLX також додають, що до зарядної станції можна придбати сонячні панелі. Таке рішення додає певну автономність. Але доцільність цього кроку залежить від доступу до сонячного світла.

Сонячні панелі на балконі київської багатоповерхівки. Фото: Depositphotos

Тим часом тим, хто проживає у приватному будинку, фахівці OLX радять звернути увагу на звичайний генератор бензиновий або інверторний генератор, який відрізняється меншим рівнем шуму при роботі. Тоді як дизельний генератор економніший, має довший термін експлуатації, але дорожчий, шумніший та не полюбляє низьких температур. В OLX дизельний генератор вважають гарним варіантом спільної покупки для кількох будинків.

Юлія Кушніренко власникам приватних будинків радить звернути увагу на бензинові інверторні генератори потужністю 5-7 або 6-8 кВт. До речі, саме такі генератори закривають енергетичні потреби частини магазинів мережі «АЛЛО» з 2022 року, які також працюють як пункти незламності.

Подякувати 🎉