Facebook Pixel

Понад 50% електрогенерації в Україні пошкодили російські ракети: які наслідки

Російські обстріли енергетичної інфраструктури вивели з ладу понад 50% виробництва електроенергії в Україні, що призвело до відключень світла по всій країні. Про це пише Financial Times.

Чим російські атаки загрожують українській енергосистемі

До повномасштабної війни внутрішнє виробництво електроенергії в Україні становило близько 55 гігават електроенергії, що було одним з найбільших у Європі. Через російські обстріли та окупацію виробництво впало нижче 20 гігават.

Зараз українські енергокомпанії обмежують споживання електроенергії шляхом відключень світла, щоб знайти альтернативні джерела постачання.

Нещодавні атаки росії були спрямовані, зокрема, проти насосних установок для підземного зберігання природного газу, які використовують споживачі з ЄС. Це може вплинути як на внутрішнє використання, так і на експорт у блок, попри те, що насоси можна легко замінити.

З березня 2024-го росія знищила 9,2 гігават електроенергії, повідомила Катаріна Матернова, раніше посол ЄС в Україні. Зараз офіційні особи вирішують, як пом’якшити вплив постійних російських ракетних атак на енергетичну інфраструктуру.

Внаслідок бомбардування рф 1 червня 2024-го Україна втратила 1,2 гігават електроенергії, а критична інфраструктура для транспортування газу з підземних сховищ на заході України була сильно пошкоджена, повідомили чиновники на умовах анонімності.

Подякувати 🎉