Великдень – одне з найважливіших християнських свят, яке символізує Воскресіння Ісуса Христа. На відміну від Різдва, яке завжди святкується 25 грудня за новим календарем (7 січня – за старим стилем), дата Великодня змінюється з року в рік. Розповідаємо, чому так відбувається.
Чому змінюється дата Великодня
Дата Великодня змінюється щороку, тому що вона визначається не за фіксованим календарем, а за астрономічними подіями. Основне правило звучить так: Великдень святкується у першу неділю після першої повні, яка настає після весняного рівнодення.
Ось як це працює поетапно:
- Весняне рівнодення – умовно вважається 21 березня.
- Перша повня після рівнодення – це перша повня, яка настає після 21 березня.
- Наступна неділя після цієї повні – Великдень.
Через це дата може припадати на період між 22 березня і 25 квітня за григоріанським календарем (у західному християнстві) або між 4 квітня і 8 травня за юліанським календарем (у православному світі). Але є й роки, коли свято припадає на один день.
Коли Великдень 2025
У 2025 році християни і західного, і східного обряду святкуватимуть Великдень одночасно – 20 квітня. Такий збіг трапляється нечасто і додає символізму єдності між християнами у святкуванні.

Для українців це особливий день з багатьма традиціями: освячення пасок, великодні дзвони, родинне зібрання. Великодній понеділок зазвичай вихідний. Але через воєнний стан це правило скасоване, тож державні підприємства працюють, а в інших компаніях рішення про вихідний керівництво ухвалює індивідуально.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також