Facebook Pixel
IT
IT

Рівень роботизації у 2050 році: які професії «підуть на пенсію»

Згідно з дослідженням McKinsey Global Institute, до 2030 року 375 млн робочих місць можуть зникнути. Водночас Всесвітній економічний форум (WEF) прогнозує втрату 75 млн робочих місць вже до кінця 2022 року. Причина такої тенденції ховається у розвитку технологій та інновацій.

Цьогоріч штучний інтелект написав драматичну п'єсу «Коли робот пише п’єсу», яка зачіпає теми кохання, самотності, продуктивності та сексу. І хоча, як пише The Guardian, теми, які озвучують у п'єсі, є доволі беземоційними та не мають глибини сюжету, а діалоги подекуди звучать абсурдно та незграбно, власне факт створення драматичного твору комп'ютерною програмою змушує замислитися:

Quote«А куди саме призведе людство зростання рівня роботизації надалі?»

The Page дізналося, які 10 професій стануть неактуальними протягом найближчих 10 — 30 років.

Чому деякі професії приречені на зникнення

Процес зникнення деяких видів діяльності — не новий для людства, до того ж він є доволі логічним і послідовним. Так, наприклад, у небуття свого часу відійшли сажотруси, чистильники взуття, телефоністи та інші. Причина цьому – прагнення людини максимально полегшити своє життя та існування, і, як наслідок, сталася глобалізація, автоматизація рутинної праці, поява й розвиток нових технологій. Крім цього, світові кризи та пандемії, як ми вже встигли переконатися, накладають свій відбиток на ринок праці. Внаслідок цього роботодавці переглядають свої вимоги до фахівців та їхніх навичок.

Дослідження «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» на платформі Career Hub показало, що надалі цілковито видозміняться ті професії, які можливо алгоритмізувати чи замінити машинною аналітикою. До того ж вони мають бути достатньо масовими, щоб інвестиції в розробку алгоритму були економічно вигідними. Також, імовірно, зникнуть ті види діяльності, які становлять загрозу для життя та здоров'я людини.

Які професії невдовзі «підуть на пенсію»

  • Бухгалтер, економіст

Уже нині за допомогою спеціального софту початківці можуть досить швидко впоратися з базовими операціями з аудиту та бухгалтерського обліку. У майбутньому комп'ютерні програми зможуть цілком замінити людей.

  • Турагент

Дедалі більше людей віддають перевагу індивідуальному туризму. До того ж спланувати відпочинок вже можна власноруч: достатньо просто знайти кілька годин для пошуку цікавих місць і зручних маршрутів. Згодом турагенти залишаться тільки в елітному сегменті, де особливо цінуватиметься те, що з клієнтом на замовлення індивідуально працює людина, а не програма.

  • Бібліотекар

Більшість бібліотек та архівів уже відцифровано, а доступ до них – цілодобовий із будь-якої точки світу. Саме тому професії бібліотекаря та архіваріуса в їхньому нинішньому вигляді приречені на зникнення.

  • Журналіст

Пристосовуватися до нових умов доведеться й журналістам. Одним із перших серед медіа штучний інтелект почало використовувати агентство Bloomberg: частину новин для видання пишуть роботи. Крім цього, з розвитком соціальних мереж роль медіа в поширенні новин теж зазнає змін. Тому невдовзі головним прибутком журналіста стане авторська журналістика, побудована на оригінальному погляді та підході автора, близька до художньої літератури чи кіно.

  • Копірайтер

Боти, підключені до величезних баз даних із текстами, статтями, маніфестами, літературними творами тощо, вже зараз можуть генерувати тексти середньої якості на будь-яку тему, використовуючи стандартні синтаксичні конструкції. Надалі їхні можливості розширяться, а ручна праця копірайтерів стане непотрібною.

  • Юрист-консультант

Відповіді на поширені питання можна знайти в розділах FAQ на правових порталах, документи нескладно відшукати в архівах баз даних або у спеціальних профільних додатках. Навіть онлайн-консультація юриста поступово стає менш потрібною, тому попит на таких фахівців різко падає.

  • Оператор call-центру

Прості програми вже сьогодні можуть відповідати на масові питання користувачів. Розвиток технологій призведе до заміщення людини інтелектуальною програмою, яка генеруватиме відповіді на будь-які запитання за темою, конкретизованою в базах даних.

  • Дублер, каскадер

Використати технологію CGI подекуди простіше та дешевше, ніж запрошувати високовартісних професійних дублерів та каскадерів. Тому кіноіндустрія невдовзі цілком відмовиться від їхніх послуг, віддавши перевагу комп'ютерній графіці.

  • Екскурсовод

На зміну стандартним турам та екскурсіям прийдуть індивідуальні програми, а екскурсоводів замінять віртуальні гіди. Туристичні програми стануть індивідуальнішими, а тему можна буде підлаштувати під конкретного користувача.

  • Кур'єр

Безпілотні технології, зокрема кур'єри-дрони, доставлятимуть замовлення клієнтам набагато швидше, ніж люди. До того ж дрони екологічніші, ніж звичайний транспорт, оскільки працюють на електриці та завдають менше шкоди довкіллю.

Контекст.

Подякувати 🎉